Клуб "Виноградарі Прикарпаття"

Перший дегустаційний з’їзд виноробів Клубу “Виноградарі Прикарпаття”

Розпочинаючи власну історію 14 лютого 2010 року І дегустаційним з’їздом клубу “Виноградарі Прикарпаття” в Народному домі “Княгинин” ми віримо в те, що наш клуб буде розвиватись і процвітати як наше славне місто яке, як свідчить історія, також започатковувалось з сіл Княгинин (1449р) та Заболоття (1437р). За період зростання Івано-Франківськ став не просто обласним центром з населенням в 232,2 тисяч чоловік (станом на 1 листопада 2008 року), що займає площу 3,89 тис. га, а одним із найкрасивіших міст України.

На дегустації було представлено 25 видів домашніх вин серед яких виноградних – 21, плодово-ягідних – 4. Вина за вмістом цукру були розділені на 3 ліги: напівсолодкі виноградні (вміст цукру до 7%), десертні виноградні (вміст цукру більше 7%) та плодово-ягідні вина. Всі вина після реєстрації розлиті у однакові пляшки з випадковими номерами, яких не знали навіть власники вин (так звана “сліпа дегустація”). Оцінювання вин проводилось за десяти бальною системою усіма учасниками з’їзду. Провівши підрахунок голосів було визначено переможців з кожної ліги. Серед напівсолодких виноградних кращим стало вино “Біле” врожаю 2009 року (дегустаційний номер 3), винороба Федоровича Ігоря Ярославовича, що набрало 353 бали з 460 можливих. З десертних виноградних – вино “Кадарка” врожаю 2009 року (дегустаційний номер 19) винороба Лучина Михайла Юрійовича – 387 балів. З поміж плодово-ягідних – вино “Шипшина та глід” врожаю 2008 року (дегустаційний номер 13) винороба Клюби Юрія Михайловича набравши 255 балів.

Започатковуючи власну історію дегустаційних з’їздів клубу “Виноградарів Прикарпаття” вирішено: винороба, вино якого набере найбільшу кількість балів, нагороджувати кубком, на якому буде вигравіруване прізвище винороба, вино та рік нагородження. Цього року це вино “Кадарка” врожаю 2009 року під дегустаційним номером 19, що набрало 387 балів. І перше прізвище відмічене на кубку – “Лучин Михайло Юрійович – “Кадарка” – 2010р”.

Хочеться подякувати усім друзям, знайомим і просто хорошим людям які розуміли, підтримували і допомагали нам у не легких починаннях. Особливу подяку за розуміння та підтримку висловлюємо депутату міської ради та директору Народного дому “Княгинин” Сімонович Ліліані Володимирівні.

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *