Виноградарі Прикарпаття

Виноробство => Словник винороба => Тема розпочата: Ярослав від 06 03, 2013, 16:49*Назва: Словник винороба
Відправлено: Ярослав від 06 03, 2013, 16:49*
Аромат - специфічний запах вина, який утворюється за рахунок пахучих речовин, які містяться в ягодах, того чи іншого сорту, при бродінні і витримці вина.

Асамбляж - суміш декількох партій вина,  приготовлених з одного сорту винограду.

Букет - сукупність всіх ароматичних речовин, які містяться у вині, і визначається органами нюху і смаку. Букет розвивається при тривалій витримці.

Дегустація - визначення якості вина по зовнішньому виду, кольору, смаку та запаху. Дегустація по іншому називається органолептичним аналізом. Це один з основних способів оцінки якості вина, так як хімічний аналіз не може дати про нього повного уявлення.

Купаж - суміш вин або соків, приготовлених з різних сортів винограду.

Кондиції - визначене співвідношення основних складових частин вина: цукру, спирту і кислоти.

Мезга - маса. яка складається з роздавлених ягід та соку, а також насіння і шкірки.

Перше віджимання - сусло, отримане в результаті пресування (стиснення) мезги. Сусло отримане при вторинному пресуванні (стисненні) мезги називається другим віджимом

Самотік - сік, який витікає з-під преса до початку пресування мезги. Відділення його проходить за рахунок тиску власної сили тяжіння мезги.

Смак - оцінка основних складових елементів вина: спиртуозності, цукристості, кислотності, екстрактивності і терпкості.

Сусло - сік, виготовлений з ягід винограду шляхом пресування. Є складовою частиною клітин ягоди. Використовується для виготовлення вина та виноградного соку.

Сульфатація - введення у вино чи сусло сірчаного ангідрида. Бродіння - складний хімічний процес, в результаті якого виноградний сік перетворюється у вино. В процесі бродіння цукор перетворюється в спирт і вуглекислоту, утворюється також невелика кількість гліцерину, органічних кислот (янтарної, молочної та інших), летких ефірів і т.д.