Виноградарі Прикарпаття
21 08, 2019, 01:44* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.

Увійти
Новини:

Початок   Допомога Увійти Реєстрація  
Сторінок: [1] 2 3   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Органічні добрива  (Прочитано 12816 раз)
0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« : 10 03, 2012, 11:25* »

Гній,гноївка,компости,зелені добрива торф*яний компост
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #1 : 20 04, 2012, 18:30* »

Гноївка -розбавити водою об*єм у 2-3 рази перевищує об*єм гноївки і додають у зв*язку з нестачою фосфору суперфосват з розрахунку 0,6кг на 100л уже розведеної гноївки.На 100метрів квадратних витрачаємо 40літрів рідкого добрива.Підживлення проводити в дощ або після дощу
Записаний
нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #2 : 05 03, 2013, 17:50* »

Шановні виноградарі !  Впевнений , що багато з Вас  "пасеться " на виноградному форумі ВИНОГРАД ІНФО. Але на нашому форумі ніхто не обговорює тему біологічного захисту рослин з використанням біопрепаратів     . Чув  , що застосування триходерміну не дало очікуваних результатів . Можливо цей матеріал допоможе прояснити  причини :  Экологизация защиты растений от фитопатогеновyadyra.ru/.../kursovaya-rabota-fitopatologi...Схожі - Перекласти цю сторінку . Для себе ж я виділив такі можливі причини "невдвдач" ( завищені очікування): 1. Бактерії триходерми ефективні не як попереджувально- профілактичний засіб, а при аплікації на вже заражений кущ .  2. Тяжкі метали (мідь особливо  ) різко знижують саме антигрибкову дію триходерми . Антибактеріальна дія залишається незмінною . 3 Спосіб застосування - у вигляді пасти чи розпилення - впливає на ефективність.
Записаний

СПІЛКУЮСЯ ВИКЛЮЧНО УКРАЇНСЬКОЮ
нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #3 : 05 03, 2013, 18:19* »

Також хочеться підняти тему АЕРОВАНИЙ КОМПОСТНИЙ ЧАЙ.  По відгукам , це є надзвичайно простий та ефективний препарат домашнього приготування . Використовувати треба на всіх рослинах без виключення . Принцип дії - використання симбіозу епіфітної мікрофлори рослин з самими рослинами .  Епіфітна мікрофлора рослин значно відрізняється від грунтової своєю здатністю витримувати сонячні промені . За оцінками мікробіологів  80% епіфітних бактерій припадає на ERWINIA HERBICOLA . Крім бакрерицидної дії вона є асоціативним азотфіксатором . Також живиться надлишками вуглеводнів з поверхні листка ,які виділяються в сонячний день . Так як на один квадратний см. листа мусить бути не більше 106-120 бактерій , то приготований препарат треба обов"язково розводити водою у 8-10 разів. Повідомляли , що  один чоловік розбавив  вп"ятеро - інтенсивність азотфіксації була такою , що зелено-жовті листки малини за 3 дні стали зелено- синього кольору , а ще  через 2-3 дні малина всохла( тобто "згоріла " ).
Записаний

Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

Перегляд профілю WWW Email
« Відповідь #4 : 05 03, 2013, 19:22* »

Ви трохи введіть людей в курс, що таке той АЕРОВАНИЙ КОМПОСТНИЙ ЧАЙ, а то я, наприклад, БМП. Я ціле літо виготовляю таке рідке добриво. Беру зелену кропиву та інші зелені рослини, подрібнюю, засипаю на третину бочки, заливаю все водою. Витримую від 5 до 10 днів, залежить від температури. Воно за цей час переброджує, і після цього цей розчин розбавляю один до пяти і підливаю все що росте на городі.... Єдиним недостатком - це неприємний запах під час бродіння...
Записаний
нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #5 : 05 03, 2013, 20:43* »

Доброго дня , Ярославе  !   Взагалі то ,якраз від Вас ,я найменше сподівався повної необізнаності в цьому питанні . Аерований компостний чай готується у відповідності з принципами задекларованими А. Кузнєцовим у темі  БІОСИСТЕМА ПО КУЗНЄЦОВУ  на ВИНОГРАД.ІНФО . Цей чай відомий багато років ,а ефективність залежить від складу бактеріального консорціуму ,який складається природньо на відповідній території .
  Готується надзвичайно просто .  Береться  подрібнена зелена маса( як джерело епіфітних бактерій присосованих до ввашого городу , наприклад ) .Звичайно не обприскувана попередньо гербіцидами та пестицидами . Або добре достиглий компост ( мінімум 1 рік ) . Або просто гній з під місцевої корови . Можна мішати - все йде в якості бактеріальної закваски . Заливається водою . Можна дати настоятися один день . Ключовим є аерація - насиченням киснем - процесі якої відмирає патогенна мікрофлора та різко збільшується число аеробів . Аерацію продовжують до появи піни , яка вказує на завершеність процесу. Використовувати відразу. Найкраще обприскувати на вечір , так як там присутні і грунтові аероби , які посилюють ефективність - але не витримують сонця. Як правило , час аерації залежить від інтенсивності подачі повітря ,але не перевищує 10-12 годин . Тобто , зранку почали аерацію - увечері використали .
   Розмір листків при регулярному застосуванні збільшується в1,5-2 рази . Відповідно і посилюється ріст та продуктивність .  Хочу наголосити , що якщо Ви систематично та із завзяттям викорисовували гербіциди та пестициди ,антигрибкові препарати то сподіватися на відповідний бактеріальний склад важко .
Записаний

нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #6 : 05 03, 2013, 20:54* »

Вилетіло з голови . Покупні препарати з бактеріями, в більшості ,мають не адаптовані конкретно для Вашого городу штамми . Але це зовсім не значить , що вони погані . Адаптувати їх можна через приготування компосту і подальшому використанні в АКЧ ( аерованому компостному чаї ).
Записаний

Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #7 : 05 03, 2013, 21:51* »

Ну, дивуватися не потрібно, не біолог я ... та й не є "ярим" прихильником клубу органічного землеробства. Щось подібне використовую (читайте мій пост). А взагалі до фанатичного використання того чи іншого методу я відношуся стримано. Скільки вже начитався в неті всіляких течій від знаменитих землеробів... Кожен доказує що його метод є єдино вірним. І коли порівняєш їх між собою то дивуєшся бо часто бувають взаємно заперечуючими між собою. Для прикладу, одні доказують що землю потрібно переорювати (перекопувати) інші категорично це заперечують. А хто правий, хто ні, не знає ніхто. А істина, як завжди, десь посередині...
Записаний
нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #8 : 05 03, 2013, 22:37* »

Пане Ярославе ! Я поки що є прихильником саме органічної системи землеробства- поки ніщо не заставляє мене відчувати її неефективність . Не заперечую відмови в майбутньому . Але вона дає спати можливість спокійно - не переживаючи за хвороби та підживлення. Можливо , дається взнаки те , що виноградник молодий на новому місці. Цю фору у кілька років використовую для створення грунту згідно свого бачення . Створюю біосистему ,яка б не давала можливості розвиватися патогенам , самовідновлювалася та накопичувала родючість . Так як з городу я не живу , то й маю можливість займатися без поспіху . Якщо ж полянути в сам початок ланцюжка , то є актуальною проблема вирощування достатньої кількості мульчі на місці. Саме цим збираюся зайнятись цього року. Крім вже перевіреної бактеріально-грибкової грунтової закваски  збираюся спробувати КЛЕПС (український біопрепарат на основі клебсієли оксітоки та бацілус мусклагіноус).Минулого року з ,приблизно, десяти назв грибів виросло 3. Списую на аномально гаряче літо .
Цього року збираюся додати ще 9 . Правда підбір провожу "методом тику" . Менш-більш достовірні результати очікую за пару років.
Записаний

Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #9 : 05 03, 2013, 22:47* »

Я, звичайно не збираюся Вас ні в чому переконувати, чи щось доказувати. Кожен вірить в те, що хоче вірити. Мені до всяких там КЛЕПСів (український біопрепарат на основі клебсієли оксітоки та бацілус мусклагіноус) ще далеко. Але на своєму городі чи в саду поки що практично хімію не використовую взагалі. Активно стараюся застосовувати мульчування і сидерацію. Хоча на зиму город, звичайно, виорюю. Підживлення тільки органічне, активно використовую настої попелу, зеленої маси...

А ще питання особистого плану, може і не коректне - чому такий нік у Вас. Якось незручно звертатися до Вас з його допомогою ...
Записаний
нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #10 : 06 03, 2013, 09:43* »

Шановний Ярославе ! Аватар Вам все пояснить .Правда , щось не виходить вставити .  Що ж до АКЧ , то його популяризує вже багато років доктор Елайн Інгхем з інституту Родейла  ( США ). Установки різних розмірів  побачите тут    http://www.youtube.com/watch?v=1dEJg0Ob5cg  - перепрошую ,що по англійськи .   Інститут Родейла  вивчає біологію грунту та веде просвітницьку роботу серед фермерів . До речі, там гірська місцевість  з  розораними полонинами . На них беззмінно 18-20 років вирощують кукурудзу . Штрихом до її портрету є історія з однією ген. модифікованою бактерією . Її змінили бажаючи пришвидшити розкладення клітковини рослинних залишків . Елайн Інгхем взяла її на дослідження . Вияснили , що не модифікована бактерія розкладала клітковину до проміжних речовин , які утилізували інші організми . Змінена  ж розкладала клітковину до кінця - утворюючи алкоголь . Грунт стерилізувався ( абсолютно нічого не росло ) та не проростало насіння . Вони домоглися заборони випуску в світ цієї бактерії .
 Даю Вам корисні зсилки .  http://geoknigi.com/book_view.php?id=702
[PDF] 
теоретические основы эколого-биосферного земледелия - ProEcoproeco.visti.net/lib/osnovy_ecologo_biosfernogo_zemledeliya.pdfВи публічно поставили +1. Відмінити
Формат файлів: PDF/Adobe Acrobat

http://video.yandex.ru/users/dragonleet/view/278/user-tag/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%BC%D0%B0%D0%BA%D1%83%D0%BB%D1%8C%D1%82%D1%83%D1%80%D0%B0/#
Записаний

Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #11 : 06 03, 2013, 10:09* »

Дякую за екскурс в дану тему. Але в КОЗу я не готовий вступити, і в далекій перспективі цього не планується. Землеробство - не мій основний дохід, тому ставку на це не роблю... А методи "обробки" населення мені один в один нагадують методи відомих сект....
     Висновки в правильності тої чи іншої форми обробітку землі можна робити через десятки років. Та ще й невідомо як воно все впливає на живі організми, в т.ч. людський...
Записаний
нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #12 : 06 03, 2013, 15:30* »

Продовжую давати зсилки  . Повертаємося до Елайн Інгхем   http://soils.usda.gov/sqi/concepts/soil_biology/soil_food_web.html   - це на англійській мові. Але дуже наочні фото та графіки . Допоможу перекласти .
    [PDF] 
АНТИФУНГАЛЬНЫЙ ЦЕЛЛОБИОЗОЛИПИД, СЕКРЕТИРУЕМЫЙ ...144.206.159.178/ft/7899/.../9934452.pdf - Перекласти цю    -  користь мішаних з бобовими трав з несподіваного боку.
     http://www.ssmu.ru/ofice/f4/micro/guide/Content/ecology/Eco11.html  -  сторінка мікробіології
  http://www.kazedu.kz/referat/191876  -тут Ви можете порівняти теперішній рівень викладання з тим ,що нас вчили .   До грибів повернемося пізніше , так як там інформації в доступній формі значно більше .
Записаний

Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #13 : 06 03, 2013, 19:53* »

Пане нетерпимий, якщо це Ви робите особисто для мене, то не варто,  не цікава мені ця тема. Якщо ж для загалу, то, на мій погляд потрібно почати з елементарних речей, тобто потрібен ВСТУП, коли появляться зацікавлені форумчани тоді вже варто розвивати тему. Почніть зі свого досвіду, це все таки більш зацікавить людей. А так виходить, дійсно як секта єговістів - пара ваших слів і зсилка на джерела, пара слів і зсилка. Якщо ви коли небудь з ними спілкувалися, то аналогія стопроцентна (американський метод). Та і форум наш, все таки любительський, виноградно-виноробний,  а не наукова конференція професорів-біологів... :)   
Записаний
нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #14 : 07 03, 2013, 20:03* »

Вітаю всіх .Пане Ярославе ! Я Вас дуже поважаю , але форум -це не місце відповідей на питання особистого характеру. 1. Я сам по собі . До КОЗу ,як і до ВП, маю надзвичайно опосередковане відношення .
                                 2. До сект моє відношення аналогічне Вашому .
                                 3. Це востаннє відповідаю на приватні запитання . Далі всі випади та аналогічні запитання ігноруватиму .
      Не вважаю людей дурнішими за себе, тому залишаю за кожним право робити висновки з прочитаного самостійно . Радо скористаюся сам цікавими зсилками . Якщо ж Вам з якихось причин не подобається тема - Ви можете її ігнорувати . Як я ігнорую виноробство та мінеральні добрива.
    Якщо хтось ще не ознайомився з Клепсом  :http://www.kleps.com.ua/  - Зі слів київського представника ,очікувати подальшого розвитку препарату не варто , так як науковці- разробники перекинулися в космічну галузь . На мою думку  було б цікаво спробувати доповнити його таким грибком :http://www.dissercat.com/content/razrabotka-biotekhnologii-preparata-regulyatora-rosta-selskokhozyaistvennykh-rastenii-na-osn
Записаний

нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #15 : 09 03, 2013, 17:10* »

Доброго дня  всім ! Сьогодні хочу виставити два відео про гриби.  http://www.youtube.com/watch?v=Pq1x5V2-3w0  - ентомопатогенний гриб кордіцепс вбиває комах.
   Наспупне відео - виступ відомого вченого міколога - розширює розуміння ролі грибів :   http://video.yandex.ru/users/intothespace1/view/5/#
Записаний

нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #16 : 11 03, 2013, 04:39* »

Доброго дня ! Попався на очі фільм з цікавою назвою : МАЙБУТНЄ ДОБРИВ .Фільм англійською мовою , тому подаю коротеньке резюме : замість мінеральних добрив пропонують використовувати мікоризу грибів . Наголошують , що такий симбіоз є природнім і складався мільйони років назад . Повідомляють, що мікориза збільшує кореневу систему в 700-7000 разів . Застосування на полях підвищує врожай на 20%.
  http://www.youtube.com/watch?v=uOiaFQCcH6s
  Для наочності погляньте на цей малюнок , який показує співвідношення між коренями та наземною частиною дикоростучих трав  . Крайня зліва - газонна трава.  http://www.il.nrcs.usda.gov/technical/plants/npg/NPG-rootsystems.html
Записаний

нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #17 : 11 03, 2013, 06:07* »

Подаю склад грунтової закваски , якою користуюсь . У вигляді чорного порошку  терміном зберігання 1 рік ( реально вище ).
 ЕНДОМІКОРИЗНІ ГРИБИ : glomus intraradices , glomus mosseae , glomus aggregatum , glomus clarum , glomus deserticola , glomus etunicatum , gigaspora margarita , gigaspora brasilianum , gigaspora monosporum .
  ЕКТОМІКОРИЗНІ ГРИБИ : rhizopogon villosullus , rhizopogon luteolus , rhizopogon amylopogon , rhizopogon fulvigleba, pisolithus tinctorius , laccaria bicolor , laccaria laccata , scleroderma cepa , scleroderma citrinum , suillus granulatas , suillus punctatapies .
  ТРИХОДЕРМА : thrichoderma harzianum , thrichoderma konigii .
  ОДНОКЛІТИННІ СИНЬО-ЗЕЛЕНІ ВОДОРОСЛІ : azotobakter chroococcum .
   ДРІДЖІ : sacchromyces cervisiae .
  БАКТЕРІЇЇ : bacillus subtillus , bacillus licheniformis , bacillus megaterium , bacillus coagulants , bacillus pumlis , bacillus thurirgiensis , bacillus stearothermifilis , paenibacillus polymyxa , paenibacillus durum , paenibacillus florescence , paenibacillus gordonae , azotobacter polymyxa , streptomyces griseues , streptomyces lydicus , pseudomonas auerofaceans , deinococcus erytromyxa.
Записаний

нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #18 : 11 03, 2013, 06:24* »

http://www.youtube.com/watch?v=gnp4Ywjz-po -  ліричний фільм про мешканців грунту , яких ми безжально травимо , витоптуємо та знищуємо перекопкою  ( 8 хвилин ).
Записаний

Михайло Лучин
Гість
« Відповідь #19 : 11 03, 2013, 21:27* »

Добридень(нетерпимий)-дякую за фільм,правда назвати його ліричним тяжко.Я хотів в ВАС спитати чому так назвались....
Записаний
нетерпимий
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #20 : 12 03, 2013, 06:14* »

Добридень(нетерпимий)-дякую за фільм,правда назвати його ліричним тяжко.Я хотів в ВАС спитати чому так назвались....
    Категорично проти  перетворення Форуму в "Поле Чудес " Якубовича . Все що хотів сказати - подав вище. Хотів би повернути Ваші думки в конструктивне русло ось цим журналом  http://www.naturalist.if.ua/?p=4723
   Як часто Ви  сюди заходите ? Це ж під боком і тут є що почитати .
Записаний

Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #21 : 12 03, 2013, 08:08* »

Категорично проти  перетворення Форуму в "Поле Чудес " Якубовича . Все що хотів сказати - подав вище. Хотів би повернути Ваші думки в конструктивне русло ось цим журналом  http://www.naturalist.if.ua/?p=4723
   Як часто Ви  сюди заходите ? Це ж під боком і тут є що почитати .

Ну, я також, не дуже люблю "Поле чудес", але брати за основу "всього і вся" підбірки статей станіславівських СТУДЕНТІВ... вони ще, мабуть живого червяка не бачили... А передруковувати чужі праці, викачані з нету, це зараз вже всі вміють... Також склалося враження про Ваше відвідування нашого форуму, як рекламна кампанія...
« Останнє редагування: 12 03, 2013, 10:40* від Ярослав » Записаний
Михайло Лучин
Гість
« Відповідь #22 : 12 03, 2013, 20:53* »

Добридень друзі.Я не зрозумів порівняння нашого форуму з полем чудес,якось зрозуміліше треба пояснювати.
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #23 : 12 03, 2013, 21:13* »

Та це НЕТЕРПИМИЙ так зреагував на твоє запитання відносно вибору свого ніка (нетерпимий) 
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #24 : 17 03, 2013, 09:20* »

Пане нетерпимий якими сортами винограду і якою їх кількістю можете похвалитися, де Ви використовуєте ці новітні технології?
Записаний
Сторінок: [1] 2 3   Нагору
  Друк  

Перейти в: