Виноградарі Прикарпаття
14 12, 2019, 20:33* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.

Увійти
Новини:

Початок   Допомога Увійти Реєстрація  
Сторінок: 1 [2] 3   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Дегустація вина  (Прочитано 10639 раз)
0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.
Василь Зварич
Адміністратор
Супер користувач

Клуб ВП

359206433
Перегляд профілю WWW Email
« Відповідь #25 : 20 02, 2013, 13:46* »

Так справді мінусом даної дегустації було те що приймали гостей тільки 2 чоловік. Пропоную на найблищому засіданні правління (і пропоную провести його як найшвидше поки память свіжа) обговорити всі плюси і мінуси з'їзду, скласти план дій при проведенні дегустацій, список необхідних речей на дегустацію, хто за що відповідає і як відбувається координація. Одним словом необхідно розробити регламент щоб кожен чітко знав хто що робить.
Записаний
Михайло Лучин
Гість
« Відповідь #26 : 06 03, 2013, 23:08* »

В нас на 4-дегуст.зїзді були присутні сомелє з виномаркету WineTime. п.Софія Пашко і п.Роман Гнатковський.Я хочу викласти їхні думки про наші вина,десертні і плодово-ягідні вони не дегустували а за сухі і напівсолодкі є деякі зауваження; 1-80%-вина окислені,ми знов не використовуємо стабілізатори(піросульфіт),на це звернув увагу і Павлій Б.М.2--незбалансовані в винах смак і запах як одне добре то друге зіпсуте,причина -не чиста тара.Але є і +.Богдан Михайлович відмітив ріст якості від одної дегустації до іншої,оцінили вино під № 14.винороба Демянюк Івана Михайловича,на думку сомелє вино сильно випереджає інших,а народні дегустатори не оцінили,так що  нам треба набирати досвід.Не хотілось щоб ми знов і знов не нагороджували таких виноробів
« Останнє редагування: 07 03, 2013, 07:58* від Ярослав » Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #27 : 19 03, 2013, 12:57* »

В нас на 4-дегуст.зїзді були присутні сомелє з виномаркету WineTime. п.Софія Пашко і п.Роман Гнатковський.Я хочу викласти їхні думки про наші вина,десертні і плодово-ягідні вони не дегустували а за сухі і напівсолодкі є деякі зауваження; 1-80%-вина окислені,ми знов не використовуємо стабілізатори(піросульфіт),на це звернув увагу і Павлій Б.М.2--незбалансовані в винах смак і запах як одне добре то друге зіпсуте,причина -не чиста тара.Але є і +.Богдан Михайлович відмітив ріст якості від одної дегустації до іншої,оцінили вино під № 14.винороба Демянюк Івана Михайловича,на думку сомелє вино сильно випереджає інших,а народні дегустатори не оцінили,так що  нам треба набирати досвід.Не хотілось щоб ми знов і знов не нагороджували таких виноробів
Вино витримане в дубовій бочці 1рік ,те що народні дегустатори не оцінили це їхня справа....хоча вино отримало диплом як (Саме оригінальне вино)за це можна подякувати Павлію Б.М. та керівництву клубу....
Записаний
Михайло Лучин
Гість
« Відповідь #28 : 21 03, 2013, 21:22* »

п.Іване,дякуємо за виставлення такого якісного вина на нашому дег.з'їзді,хотілось щоб Ви на цій темі розказати свою технологію виготовлення вин.
Записаний
Михайло Лучин
Золотий Модератор
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #29 : 03 11, 2013, 18:02* »

Добридень друзі,в нас виноробів-аматорів проходить добрий час-ВИЗРІВАННЯ ВИНА.До 5-го.дег.з"їзду(дай Бог його провести) не так багато часу остається,може пора обговорити цю тему??Охота почути якісь нові ініціативи,пропозиції...В гурті легще знайти цікаві форми проведення  щоб цікаво було всім...
Записаний

Виноградні вина - складова частина загальнолюдської культури.
Михайло Лучин
Золотий Модератор
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #30 : 10 10, 2015, 21:24* »

Добрий вечір друзі,щось я давно не говорив за дегустацію(кому що а курці просо-народне прислівя)  Поділітся своїми новинами в виноробстві? В мене цей рік  неврожайний -сам собі дивуюсь
Записаний

іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #31 : 11 10, 2015, 11:50* »

В ЧОМУ ПРИЧИНА НЕ ВРОЖАЙНОСТІ  ВИНОГРАДУ  У ВАС,В МЕНЕ ГАРНИЙ ВРОЖАЙ ЯК СТОЛОВОГО ТАК І ТЕХНІЧНОГО
Записаний
Михайло Лучин
Золотий Модератор
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #32 : 11 10, 2015, 18:30* »

ПРИЧИНА-в мені ,час-утеплення хати;2-роботи;загушеність винограду;пропуск хім обробок а є тільки дві руки і24 год в сутки
Записаний

Михайло Лучин
Золотий Модератор
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #33 : 21 10, 2015, 20:45* »

В клубі ВП. винекла дискуція-різні думки,як ми проводимо дегустацію вин.Хочу викласти своє бачення- клуб ВП. проводить в рік  2-дегустації вин.Одна в день св. Валентина-14 лютого-це Обласний дегустаційний з*їзд кл.ВП.,де проводимо дегустацію домашніх вин виноробів кл.ВП. Представляють винороби вина в 4--лігах.  
 1-сухі виноградні вина(цукр.-0%)
 2-напівсолодкі виногр. вина (від 1до 8%)
 3-десертні виногр.вина(більше 8%)
 4-плодовоягідні вина.
На кожну лігу виставляємо не більше 10 вин, всіх вин має бути-40.Чому так,на дегуст. одного вина йде 5-6 хвилин,в сумі виходить до трьох годин,плюс перерва,нагородження-біля 5-годин.Всидіти людям проблема !
 Кількість учасників -100чл. ЧОМУ ТАК
 1-виставляємо дві бутилки від шампанського,яких хватає по 25-30 гр. вина на чоловіка.
 2-бакалів,стаканів і т.д. хватає на 100чл.
Запрошуємо гостей,чл. обласних клубів виноградарів України,які беруть участь в дегустації,але не виставляють свої вина.Що це нам дає--вихід клубу на всеукраїнський рівень,знайомство між виноградарями і промоція клубу ВП.Це має бути цікаво нашим виноградарям.
« Останнє редагування: 21 10, 2015, 21:22* від Ярослав » Записаний

Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #34 : 21 10, 2015, 21:19* »

Пане Михайло, незрозуміло, що ви цим постом хочете пояснити? Невже проблема докупити десяток-другий бакалів-стаканів? :))) ... А взагалі - лютнева дегустація - вона не змінила свого реноме, як була започаткована як "народна дегустація", такою вона  залишилася і зараз - народною, зі всіма наслідками. Осіння дегустація вже більш професійна, але все рівно  по різних причинах вона "розчиняється" народним дегустуванням, а конкретніше - просто "святкове споживання вина" Тому що об'єктивну оцінку тому чи іншому вину могло дати максимум 5-6 членів комісії з 30!!!. Чому я так говорю? Проаналізуйте дегустування вин кожним членом, і просто вбивчу різницю між оцінками... це моя особиста думка. 
« Останнє редагування: 21 10, 2015, 21:32* від Ярослав » Записаний
Михайло Лучин
Золотий Модератор
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #35 : 21 10, 2015, 21:31* »

Друга дегустація вин проводимо на-Фестивалі винограду і вина в м.Ів-Франківську,який проводимо в кінці серпня.Тут трохи змінена форма проведення дегустації.
1-беруть участь винороби кл.ВП. і винороби які приїхали на фестиваль з інших областей.
Виставляємо вина в двох лігах.
1-сухі виноградні вина (цукр.-0%)
2-напівсолодкі виногр. вина (цукр.до-3%)
Чому так,сухі вина в Європі вважаються самі вживані і корисні для людини. Це дає можливість піднімати якість наших вин.Чому приймають участь винороби з областей де виноград більш якісний. Я приводжу завжди приклад--в 2010 р. в м. Ялті , в Криму, винороб з Західної України, з м. Львова--зайняв на фестивалі зі своїм вином -1 місце--це Богдан Павлій. В районі де виноробство процвітає, а винороб з району-РИЗИКОВАНОГО ВИНОГРАДАРСТВА бере перше місце, ось вам показник праці, бажання  і основне віри...
  Беруть участь в дегустації-10 чл. кл. ВП.,10-виноробів-гостей.,подають 20 вин.Учасників до 30 чл.-проводимо біля 2 -годин,бо люди хочуть бути на фестивалі.Проводячи змагання між виноробами з різних областей можемо показати що наші вина не поступаються винам з більш   виноградних районів. Ось таке моє бачення проведення наших дегустацій,це не означає що не може бути других думок...
« Останнє редагування: 22 10, 2015, 07:27* від Ярослав » Записаний

Михайло Лучин
Золотий Модератор
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #36 : 21 10, 2015, 21:36* »

Ярослав,а час проведення тебе не цікавить,а як люди мордуються, пять годин сидіти...
Записаний

Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #37 : 21 10, 2015, 21:37* »

Моя думка, те що пан Павлій зайняв 1-ше місце - говорить про те, що він гарний винороб. А, як ви знаєте, головне у виноробстві - це сировина... Невже він зайняв перше місце за вино з винограду, який вирощений на Львівщині? Ну мені важко в це повірити. Навіть на наших дегустаціях постійні переможці з винами, це з винограду купленим на базарі, тобто не нашого регіону.
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #38 : 21 10, 2015, 21:38* »

Як на мою думку, я б організував тільки клубну дегустацію, а не народну... В цьому і вся проблема...Але ви завжди говорите про свято, традиції, реноме клубу...
Записаний
Михайло Лучин
Золотий Модератор
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #39 : 21 10, 2015, 21:47* »

Провести дегустацію  наших вин професіоналами можем в VAI TAMI,але вин має бути не більше 6-8, а що робити з іншими...
Записаний

Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #40 : 21 10, 2015, 21:50* »

Пане Михайло, я говорю про КЛУБНУ дегустацію, а не дегустацію професійними сомельє...фірми WINETIME
Записаний
Михайло Лучин
Золотий Модератор
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #41 : 21 10, 2015, 21:53* »

Ярослав, а моїм винам ви нахімічили...,а яке вино було з Цитронного магарача нині покійного Гегоргія Олексійовича...
Записаний

Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #42 : 21 10, 2015, 21:59* »

Це крайнощі, ти бери середньостатистичний показник. Так, і в Семеніва гарні вина були, "твої" з Гібрида білого, Зварича з того ж таки гібрида (все таки це прикарпатський виноград!) Але це поодинокі випадки...
Записаний
Михайло Лучин
Золотий Модератор
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #43 : 22 10, 2015, 20:38* »

А яка думка в виноробів Прикарпаття...
Записаний

Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #44 : 22 10, 2015, 21:10* »

Пане Михайло, ти мене звинувачуєш в "хімії" відносно твого вина??? Вважаю що це жарт, я ж цілу програму написав для коректного, швидкого і об'єктивного оцінювання при дегустації. ЇЇ (програму) з успіхом можна використати і при лютневій дегустації. Результат дає на протязі кількох секунд після введення даних...
Записаний
Сергій Ляшенко
Правління
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #45 : 22 10, 2015, 21:40* »

Міша ,  я  підтверджую  слова  Ярослава про розробку  програми  для  підрахунку  результатів  дегустаціі.Він її розробив  на моє прохання ,  так як  на  першому  Фестивалі -2014  року ми з  ним при  підрахунку  дегустаціі  багато  часу  потратили  на  складання  цієї  форми .Цей  момент  на скорочення підрахунку  голосів  я  заздалегідь  передбачив  тому , що  повинен  був  підраховувати разом  з  Ярославом  і  його  програма  облегчила б нам підрахунок  голосів.Цю  програму можна буде використовувати  в  подальшому  на  дегустаціях і  вона  буде  оперативно  видавати  кінцевий результат  підрахунку голосів  і скорочувати  час  очікування.
« Останнє редагування: 22 10, 2015, 21:54* від Сергій Ляшенко » Записаний
Василь Зварич
Адміністратор
Супер користувач

Клуб ВП

359206433
« Відповідь #46 : 22 10, 2015, 23:10* »

"Закривання" дегустації в рамках обраних дегустаторів суперечить меті проведення цієї дегустації (я зараз про дегустацію 14 лютого).
Хочу нагадати, що митою проведення дегустації є:
 - популяризація виноробства на Прикарпатті;
 - підняття культури споживання вина.

Виходячи з цієї мети і є проведення дегустації для максимально можливої кількості охочих. Щоб люди прийшли і побачили, що виноробство на Прикарпатті є і воно розвивається. Тоді у краян появляється впевненість у своїх силах і все більше людей починають займатись виноробством і представляти свої вина на наших дегустаціях.

А що б дала нам дегустація в колі "професіоналів"? дегустація автоматично вважається "закритою" і варимось у власному соці без розвитку - обираємо своїх кращих серед своїх.

Я переконаний в тому, що серед наших краян є ще дуже багато хороших виноробів про яких ми не знаємо і які не знають про існування нашого клубу і тим більше дегустації.  Так! Я погоджуюсь з думкою Ярослава, що на наших дегустаціях багато гостей які розбираються у винах на рівні "червоне або біле" чи "солодке або квасне".
Але не потрібно їх недооцінювати їхню присутність. Такі гості є також цінними на дегустаціях. По перше - на наших дегустаціях вони отримують інформацію про вино - яке вино буває, як його виготовляти, з чим споживати (це і є ідея - підняття культури споживання вина), а по друге - вони розкажуть про наші дегустації друзям знайомим які виготовляють вина - і ці їхні друзі прийдуть на наступні наші дегустації уже з своїм вином і може навіть кращим чим всі наші клубні (друга мета - популяризація виноробства)

І ще одне (мабуть найголовніше) - саме краще вино не те яке високо оцінене професійними дегустаторами, має високі оцінки і цілу купу дипломів, а те вино яке подобається людям, яке купляють, яке вони будуть пити на своїх святах чи урочистих подіях ... Сама краща нагорода виноробу - це є народне визнання - коли твоє вино знають, купляють, шукають і чекають.
Все остальне - це є відмазки і оправдання.
Така психологія людини. ВСІ !!!!! хочуть за свою працю, чи дію, чи вчинки отримати винагороду .... або матеріальну або моральну... кожен вибирає своє... це наша психологія... і від цього нікуди
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #47 : 23 10, 2015, 08:14* »

Василь, якийсь суперечливий самому собі вийшов твій пост. Тут і "популяризація правильного вина і виноробства", і тут зразу "найліпше вино яке людям подобається"... а вони ж то не знають яке воно має бути, бо мало пробували, але це так...
Я про інше, як ми можемо показати людям що в нас можна робити гарне, смачне вино, коли ми самі популяризуємо на дегустаціях вино з винограду купленого на базарі а не зробленого з власного винограду, чи принаймі з винограду купленого в прикарпатських виноградарів? А як ми боремося з явним фальсифікатом, чи просто так званим порошковим вином? А ніяк, просто мовчимо, і говоримо що це нас не стосується. А мовчання - це знак згоди. А де наші принципи і ідеї. Ми повинні першими піднімати галас і проводити просвітницьку роботу, якщо записали себе в "правильні винороби і виноградарі"!!! Колись один із наших членів навіть пропонував закон про день виноградаря і винороба ініціювати, а це не тільки права, але і обов'язки. А може тут інша проблема? І тому щоб бути чистим перед своєю совістю і народом, потрібно визначитися або ми дійсно популяризуємо правильне виноробство і виноградарство на ПРИКАРПАТТІ, або просто робимо бізнес...
Записаний
Василь Зварич
Адміністратор
Супер користувач

Клуб ВП

359206433
« Відповідь #48 : 27 10, 2015, 20:46* »

Ярослав, ти знову недооцінюєш пересічного споживача. Звичайна людина яка купляє вино може краще розбиратись у винах і смаках чим ми усі разом взяті.

А поняття "популяризація правильного вина і виноробства", і "найліпше вино яке людям подобається" - це два поняття НЕВІДЄМНІ, а не суперечливі, як ти цього не розумієш.

Вино з винограду купленого на базарі має право на життя. Кожен вибирає своє виходячи з можливостей.
Всі відомі виноградарі (чуєш - ВСІ) виготовляють вина з куплених виноградів і це не робить їх менш відомими. Ти ж мав би розуміти, що ягода - це 30% якості (успіху) майбутнього вина. Всі остальні 70% - це досвід, вміння і старання винороба.

І не потрібно згадувати тут про мою совість - з нею все гаразд.

Пропоную тобі збиватись з своєї специфіки спілкуватись і нарощувати так звану "популяризацію" форуму за рахунок суперечок і скандалів. Це нікому не подобається. Тільки ти вважаєш що так має бути, більше НІХТО. Якщо ти вважаєш що таким способом інші форуми привертають собі увагу - спілкуйся таким чином там. Тут потрібно давати виноградарям поради і допомогу, а не вишукувати муху і роздувати з неї слона, надумувати проблеми і розглядати їх під мікроскопом з боку жопи.
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #49 : 27 10, 2015, 21:09* »

Василь, я все чудово розумію, просто ти не хочеш або не можеш зрозуміти суті питання. Пояснюю востаннє, потім не буду, не люблю флегматичності в людях. Ми людям говоримо що в нас можна виростити виноград з якого можна робити гарне вино. Значить людина посадивши виноград надіється на гарні вина, а купити не всі можуть і не всі хочуть. Тому якщо ми готовимо людей для того щоб вони робили гарні вина, значить треба так і говорити - КУПЛЯЙТЕ НА БАЗАРІ ГАРНИЙ виноград, тоді все буде ОК. Свій можете не садити бо, немає він тих кондицій. І тоді кожен скаже, а навіщо садити??? Куплю на ринку і зроблю собі нормальне вино...
Василь, я про твою совість не згадував, звідки ти це взяв, писав в загальному про всіх нас і про себе в тому числі...але в народі говорять... "на злодію шапка горить"...:))) І взагалі рекомендую тобі також коректніше висловлюватися, а то щось ти сильно захвилювався.... і "зірочку" також треба зняти...;)))
 Я озвучую свою точку зору, маю на це право, ти озвучуєш свою точку зору - це твоє право. А всі питання треба вирішувати колегіально, чого в нас давно немає. КВП перетворюється в клуб окремих акторів, про це вже давно всі шушукаються, і ніхто не наважиться поставити конкретні питання перед керівництвом клубу...А так все гарно починалося...
« Останнє редагування: 27 10, 2015, 21:40* від Ярослав » Записаний
Сторінок: 1 [2] 3   Нагору
  Друк  

Перейти в: