Виноградарі Прикарпаття
22 11, 2017, 00:59* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.

Увійти
Новини:

Початок   Допомога Увійти Реєстрація  
Сторінок: [1]   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Історія виноградарства на Прикарпатті  (Прочитано 5296 раз)
0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

Перегляд профілю WWW Email
« : 12 03, 2013, 22:10* »

На Прикарпатті є два села, які мають назву ВИНОГРАД. Одне знаходиться в Коломийському, інше в Городенківському районах. Все таки дуже цікаво яке відношення вони мають до виноградарства і виноробства. Може хто має більш достовірну інформацію про них. Я дещо знайшов, можете ознайомитися, а також добавити інформацію із своїх джерел.

Виноград, Городенківського району. Перша письмова згадка про село Виноград з’явилася 1524 року. Однак з розповідей старожителів відомо, що село було засновано набагато раніше. Існує версія, що краї наші були багаті в давнину на різного звіра. Князі та вельможі влаштовували полювання. Одного разу мисливці натрапили на стадо диких свиней, їм вдалося вполювати багато здобичі із цього стада. В честь вдалого полювання був влаштований великий обід, на якому в якості випивки подавали тільки вино. Від того часу в цю місцевість пан-вельможа поселив свого родича, який започатковує поселення, і називають це місце Виноград, в знак того що тут було випито багато вина.Про це свідчить старовинна назва села-ВІНОГРОД.
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #1 : 12 03, 2013, 22:13* »

Виноград. Коломийського району.  Перша згадка про яке датується 1524 роком, — за 42 кілометри від райцентру Коломиї, а Виноградській сільській раді, окрім нього, підпорядковане ще село Нижня Велесниця. Давнє поселення, там, де тепер Городище, мало магдебурзьке право, а приїжджі торговці  провадили торгівлю вином. Тож історично Виноград — місто вина, а не винограду.
Записаний
Михайло Лучин
Гість
« Відповідь #2 : 18 03, 2013, 08:20* »

Книжка С.Баронч."Пам'ятки міста Станіславова".-Статистика Станіславова у 1854 році.---Земля в околицях міста досить родюча;родить всякі сорти зерна,крім гречки.Також гарно родять тут усілякі овочі та фруктові дерева,і навіть тутешній клімат сприяє ПЛЕКАННЮ ВИНОГРАДНОЇ ЛОЗИ.
Записаний
Михайло Лучин
Гість
« Відповідь #3 : 24 03, 2013, 14:18* »

Мені прислав історик і краєзнавець Іван Бондарев з своєї колекції акварель ЄЖІ ГЛОГОВСЬКОГО "Хлопець-бойко продає виноград у Львові. 1834рік.Хто може сказати що на Західній Україні не ріс виноград.
« Останнє редагування: 24 03, 2013, 14:34* від Михайло Лучин » Записаний
Юліан
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #4 : 24 04, 2013, 08:51* »

На території древнього Галича(село Шевченкове)є церква св.Пантелеймона,побудована 1194 році,храм височіє на горі,назва її Виноградна,там ще до недавна ріс непоганий сад,зараз не знаю,давно не був,можливо там ріс виноградник короля Данила,можливо князі споживали сонячні грона і вина із них.Давно то було,позаростали стежки,доріжки,але назва залишилась.
Записаний
Михайло Лучин
Гість
« Відповідь #5 : 24 04, 2013, 21:15* »

п.Юліан,дякую за історичну справку,ось так і ми потроху вивчимо історію нашого ПРИКАРПАТТЯ.
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #6 : 10 05, 2013, 07:47* »

Мені прислав історик і краєзнавець Іван Бондарев з своєї колекції акварель ЄЖІ ГЛОГОВСЬКОГО "Хлопець-бойко продає виноград у Львові. 1834рік.Хто може сказати що на Західній Україні не ріс виноград.
Який файний малюнок. І дуже добре, що така прекрасна історія може повторитися. Я напевно буду перший бойко, за останні двіста років, що може продавати виноград бочками. І то не якусь кислятину, як колись, але дуже солодкий мускатний виноград. Абсолютно без хімії. Можлива доставка в керунку Долини,Болехова,Калуша,Рожнятова, Перегінська. Якби паниска зі Станіслава побільше замовили, то можна би доправити і туди, або хоч до Львова. Дзвонимо на телефон 0668349704 і записуємося.Хочеться виявити наскільки є реальним попит на високоякісний чистий виноград.Телефон не завжди добре працює, бо в горах поганий звязок, але в принципі можна додзвонитися, а ще краще СМС.
Записаний
Михайло Лучин
Гість
« Відповідь #7 : 10 05, 2013, 21:10* »

Друже Тімок1970,приїдьте на ярмарок кл.ВП.-19 травня до Ів.-Франківська,буде цікава розмова,перезнайомимось, і зробимо поштовх для виноградарства...
« Останнє редагування: 11 05, 2013, 15:29* від Ярослав » Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #8 : 11 05, 2013, 15:31* »

Так, було б добре, коли би пан Тімок1970 приїхав на ярмарку. Можна було б саджанці купити в нього, заодно і про купівлю винограду переговорити.
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #9 : 15 05, 2013, 11:41* »

Друже Тімок1970,приїдьте на ярмарок кл.ВП.-19 травня до Ів.-Франківська,буде цікава розмова,перезнайомимось, і зробимо поштовх для виноградарства...
Я щиро вдячний за запрошення. На превеликий жаль, є певні обставини,що не дають можливості мені приїхати. Але я зі свого боку запрошую Вас до себе. Якщо можете, буду радий Вас бачити, показати виноградник, сортимент, агротехніку. Маємо надзвичайно широкий сортимент високостійких та якісних сортів без укриття. Багато часу все переказувати, але краще один раз побачити. Якщо будете на Рожнятівщині, то я з Рожнятова можу Вас забрати своєю машиною і назад відвезу, а з Рожнятова до Франківсько то година часу і автобуси є часто. Чекаю.
Записаний
Михайло Лучин
Гість
« Відповідь #10 : 16 05, 2013, 22:12* »

п.Володимер,запрошення прийняте,уточнення;бажання приїхати до ВАС тоді,коли можна буде попробувати ягоди і чи можна приїхати в кількості 8-10 чоловік.
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #11 : 09 06, 2013, 16:00* »

Бажано спочатку приїхати одному, на власні очі побачити та оцінити все. Тоді можна подумати про те, кого ще запрошувати і для чого. Я зацікавлений в тому, щоби мати знайомство з людьми, які хочуть купляти екологічно чистий високоякісний домашній  виноград, та хочуть купляти саджанці такого винограду.Але бажано, щоб ці люди були достатньо кваліфікованими та зацікавленими в тому, щоб робити високоякісне вино, та брати участь в різних виставках, щоб починало формувати громадську думку про наявність в нашому краї саме високоякісного винограду та вина. Ця справа не одного року, однак треба починати. На сьогодні маємо величезні неукривні кущі на арках як сортів Гібрид Білий, так Вікторія та Кристал. Ці сорти дають набагато вищий рівень якості винограду та вина, ніж лабруски. Пропоную на цьому сконцентруватися.
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #12 : 09 06, 2013, 17:08* »

В нашому клубі існує традиція, коли збирається гурт виноградарів і проїжджають вибраний маршрут до виноградарів області. Заїхали, оглянули, пофотографувалися і поїхали дальше. На мою думку, чи приїде до Вас одна людина, чи 5-6 чоловік для Вас не повинно бути обтяжливо. Зробити невеличкий екскурс по винограднику що для одного чи кількох чоловік - практично немає різниці. А, як кажуть більше людей - більше потенційних клієнтів... Хоча, зрештою вибір за вами...
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #13 : 09 06, 2013, 17:16* »

Невеличка екскурсія не получиться. Виноградники досить великі, сортимент досить широкий та різноплановий. Є високоякісні найновіші закордонні сорти, є масові насадження високоякісних неукривних мускатів, є клон Вікторіїї досить цікавий, є рідкісні сорти ТСХА, багато чого є... Але хотілось би поменше шуму та побільше практичної справи. Насправді є певні обставини додатково, про які я ознайомив пана Лучина, не хочу видаватися негостинним...Потім, все потрібно погоджувати заздалегідь, оскільки я часто буваю як в Долині так і на винограднику в Рожнятівському районі.
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #14 : 09 06, 2013, 17:24* »

Ну, якщо не хочете, то це Ваше право...
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #15 : 24 10, 2015, 10:48* »

У нас і банани продають. І що з того? Мадяри приіздили купувати худобу в Калуш і привозили вино і виноград. В 1834 році то вже була писемність і мали би бути конкретні відомості стосовно агротехніки та сортименту...Є такі?
Записаний
Михайло Лучин
Золотий Модератор
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #16 : 27 10, 2015, 22:22* »

Володя я з тобою згідний,але треба мати вихід на архіви і істориків, і щось зробити щоб їх зацікавити цією темою.
Записаний

Виноградні вина - складова частина загальнолюдської культури.
Сторінок: [1]   Нагору
  Друк  

Перейти в: