Виноградарі Прикарпаття
21 08, 2019, 01:46* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.

Увійти
Новини:

Початок   Допомога Увійти Реєстрація  
Сторінок: [1] 2   Вниз
  Друк  
Автор Тема: як виміряти вміст цукру в вині?  (Прочитано 14011 раз)
0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.
Володимир
Гість
« : 18 01, 2011, 14:46* »

Питання мабудь скоріш до винороба Михайла Лучина... Підскажіть як виміряти вміст цукру в вині?
Записаний
Василь Зварич
Адміністратор
Супер користувач

Клуб ВП

359206433
Перегляд профілю WWW Email
« Відповідь #1 : 18 01, 2011, 20:08* »

Доброго дня пане Володимире. Через клуб можна замовити цукрометр який і визначає вміст цукру у вині. Сам таким користуюсь.
Ареометр для измерения сахара АС-3 (від 0 до 25%)- классический прибор для измерения содержания сахара в сусле.
Вартість - 70 грн
Записаний
Володимир
Гість
« Відповідь #2 : 18 01, 2011, 20:57* »

аяяй... Пане Василь.. що ж ви раніше про це не говорили.... слідуючий раз як буду у вас обовязково куплю.....
Записаний
Василь Зварич
Адміністратор
Супер користувач

Клуб ВП

359206433
« Відповідь #3 : 19 01, 2011, 13:08* »

у мене його нема але якщо Ви хочете його придбати - я замовлю і коли привезуть зателефоную Вам
Записаний
Володимир
Гість
« Відповідь #4 : 19 01, 2011, 13:23* »

Добре, замовляйте.. Буду вдячний....
Записаний
sv81
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #5 : 19 04, 2011, 10:50* »

Мене навчили такого методу вимірювання цукру в суслі для дисертного вина. В сусла занурюємо сире руряче яйце і слідкуємо в процесі додавання цукру що частина яка на поверхні була за розміром як 5 копійок))) Працює завжди вдало
Записаний

Я Світлана  ;-)
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #6 : 21 04, 2011, 14:14* »

ДОБРОГО ДНЯ,Є ХОРОШИЙ ПРИЛАД ЯКИЙ ВИЗНАЧАЄ КОНЦЕНТРАЦІЮ ЦУКРУ У ВИНІ А ТАКОЖ ЗРІЛІСТЬ ВИНОГРАДУ ЦЕ РЕФРАКТОМЕТР REF/103/113 0-32%brix.ЗАЙДІТЬ НА САЙТ WWW.SIMVOLT.COM.UA.ЦІНА-519ГРИВЕНЬ,ХТО ЗНАЄ ДЕШЕВШУ ЦІНУ НАПИШІТЬ ,
Записаний
Василь Зварич
Адміністратор
Супер користувач

Клуб ВП

359206433
« Відповідь #7 : 21 04, 2011, 23:02* »

ооо так....  Іван  рефрактометр штука хороша але як Ви і самі розумієте задоволення не з дешевих. 
Відмінність між рефрактометром та аерометром-цукрометром полягає лиш у тому, що для визначення вмісту цукру аерометру потрібно орієнтовно 0,5 л соку, а рефрактометру достатньо однієї капельки видушеної із ягоди.
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #8 : 27 04, 2011, 22:12* »

ТАК ДІЙСНО НЕ ДЕШЕВА РІЧ ,АЛЕ ПРОСТІШЕ ВИЗНАЧИТИ НА ПОЧАТКУ РЯДУ ТА В КІНЦІ РЯДУ ВИНОГРАДНИКА ЗРІЛІСТЬ ПЛОДІВ ТРЕБА ТІЛЬКИ 2-3 КАПЛІ СОКУ ВИНОГРАДУ,
Записаний
sv81
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #9 : 21 10, 2011, 09:46* »

я придбала цукромір на одному з вищерекламованих сайтів. От тепер сиджу і шукаю інформацію про норму цього самого цукру в суслі. інтеренет таку противоречиву інфу видає, що голова обертами.... .
А як правильно? Як часто контролювати? Чи потрібно додатково виміряти кислотнісь?
Записаний

Я Світлана  ;-)
Василь Зварич
Адміністратор
Супер користувач

Клуб ВП

359206433
« Відповідь #10 : 25 10, 2011, 09:23* »

Кислотність також важливий фактор у виноробстві але його складніше визначати (потрібно мати спеціальні лабораторні реактиви)... ну або хіба що на смак
Записаний
sv81
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #11 : 27 10, 2011, 17:08* »

У мене е лакмусові папірці, придбала разом з ареометром.
Хтось може написати норми допустимої кислотності і цукру?
Записаний

Я Світлана  ;-)
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #12 : 29 10, 2011, 20:07* »

Ареометр визначає концентрацію цукру в суслі тоді коли тільки віджатий сік. Наприклад заміряли цукор в суслі .Ареометр показує наприклад 15% цукру в суслі, а коли появиться спирт вираховуєм по формулі початкового цукру в суслі .З 1% цукру стає 0.6% спирту. Ми виміряли спочатку було 15%цукру в суслі множимо на 0.6% спитру і виходить у нас вино має 9% спирту
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #13 : 29 10, 2011, 20:32* »

Для десертного вина .Алкогль 15%.Цукор 15-20% .Кислотність 0.8%
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #14 : 29 10, 2011, 20:51* »

Є ще виномір побутовий який вимірює концентрацію цукру і спирту,в ньому вже є калібровка на роботу з вином
Записаний
sv81
Користувач
**

Перегляд профілю
« Відповідь #15 : 31 10, 2011, 11:32* »

Дякую, пане Іван, за вичерпну відповідь. Нажаль коли я вижимала сік аерометра у мене ще не було, а тепер немає спіртометра (ну це простіше придбати) Наразі бурне бродіння завершилось, кислотність в нормі а рівень цукру я збільшила до 15% -- бродить знову. прохання досвідчених виноробів не дорікати за самодіяльність, це мої перші самостійні кроки, наступного року буду враховувати всі рекомендації. Учусь.
Записаний

Я Світлана  ;-)
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #16 : 19 11, 2012, 16:13* »

Я купив за 519 гривень рефрактометр,в попередніх моїх повідомленнях є сайт де можна придбати.Можна ще замовити з Китаю но якість буде не дуже......вибір за вами
« Останнє редагування: 19 11, 2012, 16:37* від іван » Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #17 : 19 11, 2012, 16:47* »

Мій провіряли по еталонному, в лабораторії. Практично покази один в один. Брав в серйозних людей.
Звичайно, знайти зараз "фірму" проблематично всюди. Практично 80 % всього товару виробляється в Азії. Бренди вже давно продають свої лейби кому завгодно... але це тема окремої і довгої розмови... Принцип такий - новий товар фірма починає виготовляти деякий недовгий термін, і... придумавши щось новіше, вони зразу його спихають в Азію, і так по колу....думаю сама ідея зрозуміла. Так що гарантувати "фірмовість" товару дуже і дуже проблематично... Та ще й наші одеські козаки допомагають...
« Останнє редагування: 19 11, 2012, 16:56* від Ярослав » Записаний
Сергій Ляшенко
Правління
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #18 : 23 11, 2012, 23:59* »

Мене  цікавить  Ареометр для вимірювання  цукру,який  він  повинен  мати  діапазон  вімірювання ,та  яке  лабораторне  приладдя  повинен  мати  початківець
« Останнє редагування: 24 11, 2012, 00:20* від серко » Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #19 : 24 11, 2012, 17:21* »

Відносно приладдя... Початківець повинен мати той комплект приладдя що і досвідчений спеціаліст. Чому? Та тому що через 2-3 роки початківець стає вже менш-більш досвідченим виноробом, а з приладдям що робити викидувати і купляти інше? Думаю - недоцільно. Я, в такому випадку  поділяю виноробів на дві категорії - любителів-гаражників і професіоналів. Гаражники - це ті винороби, які виготовляють обмежену кількість вина до 200 літрів, для себе (і друзів), яке є дуже високої якості (це ж для себе), а професіонали - винороби, які отримують доходи від своєї діяльності, іншими словами - на продаж і виготовляють його сотні літрів. Вони не особливу увагу звертають на якість і технологію, головне щоб покупці купляти, а тут вже додаються різного типу добавки (кріплення, барвники, смакові добавки, ароматизатори). Наші ж люди не є витонченими гурманами вина - головне щоб на смак було нормальне і трохи в голову "било".
 Так як ми себе відносимо до любителів, то нам потрібно доволі прискіпливо контролювати такі показники як цукристіть винограду, кислотність, вихід соку. Також підбираємо метод виготовлення вина відносно сорту технічних виноградів - "білим" методом, чи "червоним" методом. Також повинні визначитися яке вино робимо - сухе, напівсолодке, десертне. Тому і потрібні деякі приладдя. На мою думку необхідний мінімум - рефрактометр 0-32 brix, pH-метр - 0-14, вага до 0, 1 гр, термометр, 4-5 скляних бутелів 10-20 л., шланг для зняття з осаду, кілька пар гумових рукавиць. Ну, думаю за подрібнювач і соковижималку і так зрозуміло. Тай мабуть досить.

Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #20 : 26 11, 2012, 20:09* »

Не має значення скільки вина робити будете ,має значення який це сорт і яка буде якість виготовленого вина!!!!! Тому що наприклад з (Лабрускоких сортів) це Ізабелла ,Ви на жаль не будите мати вино високої якості .....Щоб мати гарне вино в нашій області треба садити укривний виноград якісних сортів і не дивитись на його морозостійкість ,тому що Ви наприклад хочете щоб виноград ріс на арці менше клопоту було,я ставку ставлю на якісні укривні сорти з яких гарне вино провірене часом.Можете подивитись розділі про Технічні сорти..
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #21 : 30 11, 2012, 16:17* »

Відносно приладдя... Початківець повинен мати той комплект приладдя що і досвідчений спеціаліст. Чому? Та тому що через 2-3 роки початківець стає вже менш-більш досвідченим виноробом, а з приладдям що робити викидувати і купляти інше? Думаю - недоцільно. Я, в такому випадку  поділяю виноробів на дві категорії - любителів-гаражників і професіоналів. Гаражники - це ті винороби, які виготовляють обмежену кількість вина до 200 літрів, для себе (і друзів), яке є дуже високої якості (це ж для себе), а професіонали - винороби, які отримують доходи від своєї діяльності, іншими словами - на продаж і виготовляють його сотні літрів. Вони не особливу увагу звертають на якість і технологію, головне щоб покупці купляти, а тут вже додаються різного типу добавки (кріплення, барвники, смакові добавки, ароматизатори). Наші ж люди не є витонченими гурманами вина - головне щоб на смак було нормальне і трохи в голову "било".
 Так як ми себе відносимо до любителів, то нам потрібно доволі прискіпливо контролювати такі показники як цукристіть винограду, кислотність, вихід соку. Також підбираємо метод виготовлення вина відносно сорту технічних виноградів - "білим" методом, чи "червоним" методом. Також повинні визначитися яке вино робимо - сухе, напівсолодке, десертне. Тому і потрібні деякі приладдя. На мою думку необхідний мінімум - рефрактометр 0-32 brix, pH-метр - 0-14, вага до 0, 1 гр, термометр, 4-5 скляних бутелів 10-20 л., шланг для зняття з осаду, кілька пар гумових рукавиць. Ну, думаю за подрібнювач і соковижималку і так зрозуміло. Тай мабуть досить.

Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #22 : 30 11, 2012, 16:26* »

Як Ви пишете що через 2-3роки буде досвід це не правда
Спочатку треба посадити виноград ,і тоді коли вже почне плодоносити через 3 роки............
Тоді буде якийсь малий досвід по догляду за виноградом,а до вина ще буде далеко.......
Така є правда.....так що на стати можна і не раз не маючи досвіду......
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #23 : 02 12, 2012, 19:31* »

Багато виноробів  не мають взагалі своїх виноградників, але роблять давно чудове вино. Пояснюю - є люди які мають лишній виноград. Я його пробую на смак, виясняю сорт, домовляюся про ціну і... купляю. Кілограм двадцять в одного продавця, двадцять в іншого... і так можна набрати різних сортів і різних термінів достигання скільки душа бажає. І в подальшому, познайомившиь з власниками винограду мати постійних постачальників. А з двадцяти кілограмів винограду виходить 10 літрів готового вина (це я вже відняв той осад, бо вихід сусла може бути 70-75%). І багато виноробів так і поступають. Для себе і друзів вистачить, не напродажу робимо...
Відносно сортів винограду для вина - хороший винороб з любого винограду зробить смачне вино ПЕВНОГО ВИДУ. Для кожного сорту потрібен свій підхід і своя технологія. Кожен сорт має свої переваги і недостатки, тут спорити не варто. В кожного свої смаки і,  як кажуть "бзіки". Один великий чоловік сказав - НАЙКРАЩЕ ВИНО  - це вино яке подобається мені...  важко з цим не погодитися.  Та і про ізабельні вина - тут також не все чисто...Є багато спірних питань. А Європа заборонила реалізацію в себе американців, бо свого нема куди діти. Ця тема в неті доволі серйозно обговорювалася, якщо Вас цікавить - прогугліть, багато чого нариєте. Так само із смаками по лабрускам, Є люди яким подобається аромат і смак лабрусок, є, яким він не заважає, а є такі які його не люблять...Так що першу третину людей розстрілювати, бо вони іншої думки... абсурд...Ви робіть те вино яке вам подобається а інші хай роблять свої вина. Благо що є ддууужжжее багато різних сортів винограду. А чекати поки свій виноград виросте - не варто. Зараз стільки можливостей - тільки бажання потрібне... Люди все підкажуть, покажуть, допоможуть...
« Останнє редагування: 26 03, 2013, 20:46* від Ярослав » Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #24 : 02 12, 2012, 19:40* »

Ще одне доповнення, по цьому посиланню http://forum.vinograd.info/showthread.php?t=82 гляньте спеціально опитування робили, і ось які результати
Записаний
Сторінок: [1] 2   Нагору
  Друк  

Перейти в: