Виноградарі Прикарпаття
25 05, 2020, 00:49* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.

Увійти
Новини:

Початок   Допомога Увійти Реєстрація  
Сторінок: 1 [2] 3   Вниз
  Друк  
Автор Тема: столові сорти винограду  (Прочитано 19528 раз)
0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

Перегляд профілю WWW Email
« Відповідь #25 : 28 01, 2013, 08:55* »

Пане Юліане поділіться, будь ласка, досвідом вирощування винограду в теплицях. Зустрічав інфу де ви про це згадували. Можна відкрити нову тему для цього...
« Останнє редагування: 28 01, 2013, 09:51* від Ярослав » Записаний
Юліан
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #26 : 28 01, 2013, 17:33* »

Теплиця у мене не велика 0,5 сотки,в коньку біля 3х метрів, вирощував різні рослини,лимони,мандарини,фейхоа,гранати...,але зимою із ними багато мороки,особливо брак тепла.Тепер росте виноград.з роками накопичується інфекція,так ,що в теплиці теж потрібно боротись із хворобами.Часто провітрювати у сонячні дні щоб знизити температуру ,в середині викопав криницю для поливу,інколи включаю домашній вентилятор ,тому ,що під верхом збирається горяче повітря,а так тепло накопичує земля,яке віддає  вночі,завдяки чому виноград достигає приблизно на місяць скоріше.Зараз потрібно дещо пересадити на двір,бо його в теплиці уже забагато.Чекаю коли весна дасть добро.

Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #27 : 28 01, 2013, 19:26* »

Я так зрозумів теплиця стаціонарна. Обігрів робили (зимою) чи тільки власний захист? І ще - матеріал скло чи плівка?
Записаний
Юліан
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #28 : 29 01, 2013, 21:09* »

Теплиця саморобна,під склом і карбоном,в середині буржуйка саморобна,її буду забирати,вона для винограду мені не потрібна.Теплиця не ахті,пан сам склепав.
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #29 : 30 01, 2013, 08:05* »

Ну а яка температура зимою в теплиці? Коли наприклад 20-25 градусів морозу на вулиці. Чи Ви все рівно укриваєте виноград в теплиці?
Записаний
Юліан
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #30 : 30 01, 2013, 17:41* »

В мене в теплиці криниця ,це вже,  + труби вкопані по периметру на 1,5 м в землю вертикально одна в одну на 2/5 довжини, в діаметрі 75мм,без підігріву мороз витримували -лавровишня,гранати,зізіфус,фіга.Так що при - 32* в теплиці вони вижили і майже не підмерзли,так що з виноградом все в порядку, тільки інколи зимою потрібен полив.Чим холодніше на дворі,тим тепліше в теплиці,внутрішнє тепло зігріває.
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #31 : 31 01, 2013, 20:11* »

Добрий день,кілька слів хочу сказати за к-ш Лучистий,він досить проблемний в нашій зоні,досить сильно поражається мільдью,потребує ретельного догляду і в нього досить пізне цвітіння,бувало і в перших числах липня,я його пересадив у теплицю,там він безпроблемний.Ананасний ранній теж потребує профілактики і вкривання на зиму,при-28*він уже солідно підмерзає,поки що в колекції,їм як столовий.Описані виногради Сівчуком не такі вже і нові і в нашій зоні багато із них будуть поражатись хворобами,як на мою думку потрібно шукати стійкі сорти і гібриди,щоб споживати чистий виноград.            Хочу придбати Маркет,Гольд мускат-попробувати їх в селекції.              З повагою Юліан Ярославович.

Я думав придбати Кишмиш-Лучистий,але так як це є проблемний сорт від нього відмовився
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #32 : 31 01, 2013, 20:32* »

Доброго ранку.Біля хати теж землі не багато,а на полі починати вирощувати,нерви псувати,переживати аби не покрали,а тим більше коли заплодоносить.Жертвую персиками,абрикосами,буду різати і підчищувати яблуні,все для нього любимого.Чорний Восторг давав у мене грона до 2,5кг,але прийшлось прибрати,прибудова,більше його не відновлював,смак у нього простий,а так нічого і для селекції підходить ,квітка жіноча.
Звичайно в полі виноград ще можуть зірвати  і зроблять більшоі шкоди, і якщо  без догляду на ділянці тоді можливо і можна не дочекатись урожаю .....зірвуть весь таке буває
Записаний
Михайло Лучин
Гість
« Відповідь #33 : 15 02, 2013, 09:36* »

п.Юліане-шкода що незміг з Вами поспілкуватись на з"їзді.Мене інтересує виноград в теплиці.Це один з напрямів вирощування винограду в нас на Прикарпатті.Тут є багато плюсів.Багато про тепличний виноградник може розказати п.Сергій Адамовмч з ;спілки виноградарів,виноробів-аматорів Чернівецької обл.;мб.0501867888.мб.0501867999.
Записаний
Юліан
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #34 : 06 04, 2013, 12:50* »

п.Михайле у мене тепличка не велика,50м2,можна сказати експериментальна,спочатку виноград взагалі не обробляв,із накопиченням інфекції,з роками приходиться,тим більше при нашій сонячній погоді.Зараз у мене в теплиці 10см води вище землі,теплиця трохи нижче ніж присадибна ділянка по рівні грунту.Того року в цей час уже зеленів виноград,а в цьому і плакати не хоче,холодно для кореневої.Так,що буде плакати мій виноград одночасно із тим,що на дворі.
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #35 : 22 05, 2013, 17:43* »

Цього року посаджені слідуючі сорти винограду Преображеніє,Ювілей Новочеркаська,Верона,Ніна...
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #36 : 04 06, 2013, 19:21* »

Хто в нас Прикарпатті вирощує Японські і Китайські сорти винограду ? Можливо вирощував і відмовився від них через не стійкість до хвороб чи за іншими ознаками.
З паралельного сайту інформації не треба !!!! (Цікавить тільки наша область)
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #37 : 16 06, 2013, 15:49* »

Можливо вирощують Китайські і Японські сорти винограду ,ті хто не буває на форумі (зв'язку з тим що немають Інтернету)

Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #38 : 06 07, 2013, 10:01* »

На сьогодні назбиралася ціла колекція морозостійкого винограду.Сорти з морозостійкістю -35 та більше - це Фабел, Маркет,Вандаль-Кліше,фронтіньяк, Шабреву, Веліант,Агатам,Зілга. Сорти з морозостійкістю -30 та більше цеСоммерсет Сідліс,Свенсон Ред,Йод Упе,Йод Кранте,Леон Мійо, Ізабелла чорна крупноплідна,Канадська та Рожева, Альфа, Московський Білий,Любава ТСХА,Руський Конкорд ТСХА, Гібрид Білий, Ананасний. Сорти з морозостійкістю близько 30 морозу або трохи менше також можуть успішно вирощуватися без укриття на хороших участках. Це - Кристал, Супага, Вікторія, Русвен, Скунгуб 6,Фіолетовий Ранній, Мускат Донський,Цветочний, Цитронний Магарача,Безнасінневі сорти Юпітер, Марс, Ейнсет,Рілайнс Пінк Сідліс, KW 94-2, KW 97-1, GM 31952,Кишмиш Унікальный, DM 8521-1,Мускат Рожевий ранній,Лівокумський Білий. Прибалтійські сорти - це Лієпаяс Дзінтарс,Довга,Ціравас Аграа - морозостійкість вивчається.Також є різні нові перспективні речі також із приватної селекції. З нестійких є Восторг, Тимур,Русбол Мускатний, Мускат Літній, Мадлен Ананасний, красотка, можливо від них відмовлюся, а от Кеша тримається добре. Маємо великі насадження неукривних солодких мускатів - Вікторії та Гібрида Білого. Подають надії на масові посадки  - Кристал,Марс, Супага, Любава. Відмовився від нестійких до морозу та болячок десятків сортів.Також є багато посаджено морозостійкого персика як місцевих карпатських форм, так і привозні. Є багато смородини Екзотика, полуниця Чоморра Турусі, малина Сенатор, Краса Росії, малина чорноплідна, яблука Велмута, Оттава 274,Гала Маст, Чемпіон. Моя улюблена садова культура - це великі жовті сливи - ренклоди, є також і інші сорти слив, груш, яблук, чорниця канадська, різні сорти агрусу.Це все я можу запропонувати для обміну на цікаві для мене сорти винограду.
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #39 : 07 07, 2013, 17:36* »

Пане Тімок технічні сорти пишіть в відповідній Темі ,для чого в (Темі столові сорти писати ще про технарі)..Леон Мійо,Цитронний Магарача ....та інші
Для того і є створена тема про технарі і столові сорти ,це буде зрозуміло для тих хто хоче посадити виноград щоб знати що вибрати зі столових сортів ,а що з технарів (для вина)....
Записаний
мирослава романюк
Впевнений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #40 : 22 12, 2014, 18:28* »

Цього року посадив Антоній великий,Богатяновський,Пам'яті Дженеєва,Фуршетний.
П. Іване,мене цікавить сорт Пам'яті Дженеєва.Будь- ласка, дайте свою оцінку за цей час спостережень за ним.Наперед дякую.
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #41 : 11 01, 2015, 16:05* »

Сорт на даний час проходить випробування (ТАК ЯК НЕДАВНО ВИВЕДЕНИЙ в МАГАРАЧІ) думаю виділити в майбутньому більшу площу під його посадку, так як має хороший товарний вигляд і смак , думаю це буде перспективний новий сорт і так само по урожайності,хоча в травні був пошкоджений морозом але урожай був,літом привозив на Свято винограду яке відбувалось Івано- Франківську ,дехто міг зняти пробу ,обробляв кущ винограду Пам*яті Дженєєва отрутохімікатами  як і звичайні  інші кущі,ознаки хвороби не було
Записаний
Михайло Лучин
Золотий Модератор
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #42 : 11 01, 2015, 21:11* »

п.Іване чи можемо цього року від клубу відвідати ваш виноградник!
Записаний

Виноградні вина - складова частина загальнолюдської культури.
Валерій
Початківець
*

Перегляд профілю Email
« Відповідь #43 : 12 01, 2015, 13:31* »

Дуже цікаво побачити ваш виноградник п.Іване.
Записаний
мирослава романюк
Впевнений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #44 : 16 01, 2015, 19:34* »

Цікаво,які сорти Вишневецького Миколи Павловича вирощують виноградарі нашого краю. Хотілося б почути як ведуть себе у наших умовах Вальок, Хамелеон, Дашуня, Смарагд, Подарунок Ірині.
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #45 : 25 01, 2015, 14:12* »

Була в мене ситуація така на винограднику побачили на люди виноград яких я випадково запросив щоб вони мали змогу побачити як росте в наших краях такі гарні великі грона ,а потім почали красти дозрілий,і робити шкоду ....на шаль поки ще не запрошую,прийде час і тоді запрошу.(напевно когось жаба давить,ось в нього росте ,а я хочу мати на халяву,піду вечором і обірву виноград)......
Записаний
Михайло Лучин
Золотий Модератор
Досвідчений користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #46 : 25 01, 2015, 20:42* »

п.Іване в клубі ВП. достойні і порядні люди,ми побували в багатьох виноградарях на їхніх виноградниках,це дає багато знань і друзів.
Записаний

Виноградні вина - складова частина загальнолюдської культури.
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #47 : 18 09, 2015, 16:02* »

Вельмишановна громадо, хочу процитувати статтю знаменитого Галицького виноградаря Богдана Павлія за червень 2003 року під назвою - Божий дар чудо лози. На 7 й сторінці сказано слідуюче-  останнім часом світова промислова культура винограду просунулась далеко на північ.Селекційна наука зробила значний крок у створенні складних міжвидових гібридів столового винограду з раннім терміном достигання що мають доволі високу морозостійкість, майже не потребують хімічного захисту, а за своіми смаковими якостями майже не поступаються славетним азіатським сортам.І як свідчить досвід багато нових сортів чудово адаптується до наших умов. Нп жаль поширення новинок та іх впровадження у нас  на Галичині здебільшого тримається лише на ентузіастах. - у попередньому номері Павлій Повідомив що у нього на випробуванні є пять ділянок з 250 сортами. Через 4 роки цих сортів стало 350. Потім  мені повідомили у приватному порядку що всі виногради в Галичині у Павлія вимерзли і він повністю все переніс біля Молдавіі. Хотілося б дізнатися список з тих 350 сортів що не витримали наших умов...
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #48 : 18 09, 2015, 16:07* »

Пане Тімок1970, я вже давно спостерігаю як ви довгий час ведете по відношенню до Павлія і інших наших виноградарів недружню агітаційну пропаганду. Якщо вас цікавлять питання його діяльності, питайте в приваті у нього. А не налаштовуйте суспільство проти нього, не займайтеся пліткарством. Дай бог щоб ви досягли хоча б половину того результату, що досяг Павлій. Негарно це з Вашої сторони.
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #49 : 20 09, 2015, 11:20* »

Мені цікаво знати які сорти не підходять до наших умов. Що стосується Ваших нападок на мене стосовно якоісь ворожоі пропаганди то це всього лише витвір вашоі фантазіі який я коментувати не можу.
« Останнє редагування: 20 09, 2015, 18:57* від Ярослав » Записаний
Сторінок: 1 [2] 3   Нагору
  Друк  

Перейти в: