Виноградарі Прикарпаття
08 12, 2019, 07:42* *
Ласкаво просимо, Гість. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтеся.

Увійти
Новини:

Початок   Допомога Увійти Реєстрація  
Сторінок: [1] 2   Вниз
  Друк  
Автор Тема: Районовані сорти  (Прочитано 7524 раз)
0 Користувачів і 1 Гість дивляться цю тему.
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

Перегляд профілю WWW Email
« : 21 12, 2011, 20:49* »

Питання до спеців. Який виноград можна вважати районованим для даної території. Мається на увазі яка відстань чи кліматична зона повинна враховуватися при покупці саджанців для нашої зони. Наприклад, якщо я купив саджанець у Львові, чи Хмельницькому. Можна його вважати районованим для м. Івано-Франківська?
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #1 : 21 12, 2011, 22:44* »

Основну частину винограду прикриваю на зиму,це не має різниці звідки саджанець винограду.Головне щоб виноград міг дозріти нормально і стійкість до хвороб
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #2 : 28 12, 2011, 15:49* »

А як тоді розуміти вислів - "районовані сорти винограду"?
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #3 : 29 12, 2011, 08:33* »

Якщо виноград витримує тільки мінімальний мороз тоді його обов*язково треба прикривати,можливо що витримуюють більшу кількість морозу тому і називають районованим можливо так або добре приживається і росте це тільки моя думка не можу сказати як це є
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #4 : 30 12, 2011, 08:33* »

Офіційне визначення районованих сортів - "Районовані сорти винограду - визначені для певної зони виноградарства сорти винограду, що забезпечують найбільшу господарську ефективність виноградарства і виноробства в цій місцевості та включені до Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні".  А вот ареал району який - незрозуміло...
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #5 : 30 12, 2011, 14:54* »

І що більше інформації немає по районованих сортах ,можливо треба дивитись розміщення виноградних зон України по районованих сортах
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #6 : 30 12, 2011, 15:01* »

Я маю сорти винограду з Криму і у нас гарно ростуть ,і хоча не знашого регіону, але на зиму треба обов*язково прикривати
Записаний
Ігор Остапович
Початківець
*

Перегляд профілю Email
« Відповідь #7 : 08 01, 2012, 01:16* »

На мій погляд районування сорту полягає в випробуванні сорту на певній території,на морозостійкість,витривалість до захворювань,час достигання і так далі.І це на протязі декількох років.Бувають сорти винограду які на одній і тій самій широті але в різних районах ведуть себе по різному,тобто в одному регіоні певний сорт може сильно розтріскуватись ,а в іншому таких проблем не виникає. На це може впливати і склад грунту і певні кліматичні особливості.
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #8 : 07 02, 2012, 11:21* »

Для того щоб визначити, який сорт підходить чи ні для даної місцевості, то треба спостерігати за ними десятиліття. Оскільки, наприклад раз на десять років бувають настільки несприятливі умови, що навіть сорти, що вважались до того достатньо стійкими, не витримують і тоді цілі виноградники, в які було вкладено десятиліття праці і чималі кошти вимерзають повністю. Мені доводилось таке бачити. Тому до питання підбору сортименту треба ставитися надзвичайно відповідально. Що стосується так званих укривних сортів, то якщо є сильні і довготривалі морози, то всі ці укриття промерзають і кущі вимерзають повністю. Для таких сортів краще робити теплиці. До речі, саме так і вирощуть нестійкі сорти у Європі. Я ніколи не чув про укривний виноград у Швеції, чи Фінляндії, чи Англіїї. Там або тепличний, або неукривний. В нашому регіоні є часто підвищена вологість, тому укривний виноград не тільки може вимерзнути але й випріває. Також у ці укриття залазять миші і пошкоджують виноград. Якщо ми візьмемо досвід, наприклад, Канади, що є наближена до нас за кліматом, то там є великі виноградники і всі вони неукривні. Укривним виноградом там також ніхто не займається.Тому районованими нестійкі сорти називати не можна. У нашому краї, зокрема в Карпатах ніколи за всю історію виноградом не займалися. Тим не менше є надзвичайно позитивний і успішний досвід вирощування винограду у нашому краї. При чому, це надзвичайно смачні і солодкі МУСКАТНІ!!!! сорти. Сорт Гібрид Білий за якістю соку та вина не тільки на рівні, але й перевершує південний виноград. Сорт Любава має великі жовті ягоди надзвичайно приємного смаку, абсолютно не має ізабельного присмаку.Любава витримує 30 морозу, а за смаком і стійкістю набагато сильніша за Восторг. Сорт Вікторія також має дуже смачний мускатний смак і морозостікість, що набагато перевершує заявлені паспортні -26. Для коньяку чудово підійде сорт Кристал, також витримує -30 і має відповідні характеристики.У мене великі виноградники, десятки кущів всі схеми та фотографіїї, а їх там сотня, можна подивитися на форум-винограді. Треба відкрити на сторінці користувача розділ всі альбоми і подивитися в альбомі Мій сад. До речі, в мене також є надзвичайно цікавий сорт персика, що витримує -30 і чудово родить. Зараз надворі тижнями стоять морози по -30, а я нічого не укриваю, ні персики, ні виноград. А навіщо? Всі ці сорти витривалими і це підверджується вже не одним десятком років спостережень.
« Останнє редагування: 07 03, 2012, 19:15* від Timok1970 » Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #9 : 08 02, 2012, 10:15* »

Пане Володимир, як Ви вже мабуть знаєте, у нас створено клуб ВП. Чи немає у Вас такого бажання на якомусь із семінарів поділитися своїм досвідом вирощування неукривних сортів винограду? І ще питання - чи продаєте чубуки своїх сортів винограду?   Я б замовив дещо у Вас.
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #10 : 20 02, 2012, 12:34* »

Стосовно агротехніки неукривного винограду то нема в мене яких особливих секретів щоби то була тема для окремих семінарів. Я використовую потужні формування на великих горизонтальних шпалерах. Такі великі потужні кущі набагато краще витримують морози ніж малі укривні.Укривний виноград перед укриттям обрізають. Я ж ні в якому разі не використовую осінню обрізку тому що від того надзвичайно знижується морозостійкість. Великі горизонтальні шпалери вигідні ще й тим що легко можна зняти потрібний старий рукав, прикопати а верхівку привязати знову до шпалери.Такий прикопаний рукав дає повноцінний урожай і в той рік. А коли відсадити кущ зі старого рукава то такий кущ дає врожай у перший же рік посадки і економиться багато часу порівняно з тим як вирощувати з чубуків. Не використовую хімікатів ніяких лише можу трохи підсипати скошеною травою от і весь догляд.Для неукривного важливо не перегодувати кущ, особливо селітрою, бо від того також знижується морозостійкість. Бажано садити виноград на пагорбах а не в долині де збирається холодне повітря.Кущ має бути добре освітлений, не загущений от і вся наука.Потужні формування навіть за такого малого догляду дають великий урожай. Бажано мати просту шнекову соковижималку за 160 гривень, бо хороші преси від 1500 коштують. На такій запросто за декілька годин з винограду можна мати велику бутлю прекрасного солодкого мускатного соку на вино або просто закривати - неперевершена якість, в магазині такого не купиш. Вижимки мускатного винограду - також дуже цінний матеріал, не треба викидати. Вони солодкі, там є виноградний цукор і виноградні дріжджі, можна трохи ще добавити води і цукру, а магазинних дріжджів додавати не треба.Коли вибродить, то проціджувати не обовязково. Можна все прямо як є завантажити в апарат для перегонки.Домашня виноградна горілка - неперевершених смакових якостей.
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #11 : 20 02, 2012, 20:06* »

Цікаво, особливо про виноградну горілку  . Хотілося б вживу про це з вами поспілкуватися. А от відносно обприскування від різного роду хвороб і шкідників також не проводите? На інших форумах на цьому особливо наголошують для того щоб мати якісний виноградник...
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #12 : 20 02, 2012, 20:41* »

Справжня виноградна горілка - граппа коштує близько 70 дол за пляшку. Домашня наша прикарпатська анітрохи не гірша. В Туреччині виробництво виноградної горілки - багатомільярдний бізнес. А в наших умовах займатися цим було б достатньо виправдано як з точки зору доброго заробітку так і для забезпечення достатньої зайнятості населення. На жаль, наше законодавство стоїть цьому на заваді. Тому можна тихенько робити трошки для власного споживання та на подарки дорогим друзям.Виноградна горілка - це найбільш смачний і досконалий спиртний напій. Особливо з ароматних сортів така горілка не потребує витримки у дубових бочках а за смаком перевершує коньяк. Сорт Гібрид Білий якнайкраще підходить для цієї справи, але не тільки - чудовий сок та вино також можна виготовляти і дуже дешево. Тому що сорт не потребує ніякої хімії, ніякого укриття, дуже стійкий до розтріскування та загнивання, що важливо для нашого клімату.Також для винограду можна використовувати гірські землі, що не підходять для інтенсивного господарства. Я взагалі не використовую ніякої хімії це все отруйне, я на базар не продаю, а себе травити нащо.Маємо абсолютно перевірений десятиліттями досвід вирощування та переробки високоякісного мускатного винограду, що чудово виправдав себе у домашньому господарстві.
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #13 : 21 02, 2012, 09:04* »

Є велике бажання придбати пляшечку виноградної горілки для дегустації...  Відносно обприскування, я з Вами погоджуюся. А от як Ви відноситеся до кореневого і позакореневого підживлення виноградників таким нехімічним препаратом як водна витяжка попелу? І чи взагалі його використовуєте?
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #14 : 21 02, 2012, 09:37* »

Попіл добре використовувати для підживлення у другій половині літа, в серпні. Підживлення попелом корисне для винограду. Попіл я дійсно використовую при наявності. А горілку, на жаль, продати не зможу, закони я поважаю і не порушую ні в якому разі.Маєте бажання придбати - готуйте 70 доларів і вам привезуть з Італіїї, або і в наших магазинах десь в Києві має бути, бо у Франківську я не бачив. Якщо маєте бажання, рекомендую самому навчитися її робити.Тоді на нашу магазинну горілку і коньяк навіть дивитися не схочете. Також у невеликій кількості домашня виноградна мускатна горілка надає чудового смаку для вина, навіть найпростішого. Таке кріплене вино ніколи не прокисає, може зберігатися безмежно довго а з витримкою тільки покращується. Тоді як звичайне некріплене домашнє вино часто прокисає.
Записаний
Ярослав
Адміністратор
Супер користувач

Борітеся-поборете

« Відповідь #15 : 21 02, 2012, 12:45* »

Шкода, звичайно, що для апробації не продасте, але, зважаючи на вашу повагу до закону я не буду на вас гніватися  А от, самим рецептом зможете поділится?
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #16 : 24 02, 2012, 12:32* »

Для чого платити 70 доларів. якщо в КОЛОМИЇ можна купити граппа за 50 гривень 0.5 літра виготовлена в  Алушті
Записаний
Василь Зварич
Адміністратор
Супер користувач

Клуб ВП

359206433
« Відповідь #17 : 24 02, 2012, 21:45* »

Я думаю, що і в нашому виномаркеті можна купи. Принаймі наш голова клубу відвідував дегустацію там темою якої була саме граппа. І чомусьмені здається ми відхилились від теми. 
« Останнє редагування: 24 02, 2012, 21:48* від Василь Зварич » Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #18 : 25 02, 2012, 15:45* »

сайт виробника є багато цікавого MAGLIV.COM.UA
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #19 : 27 02, 2012, 12:56* »

Стосовно мого рецепту виготовлення граппи, то для цього чудово підходять вижимки після виготовлення соку. В іншому разі такі вижимки просто викидають, тоді як вони є надзвичайно цінною сировиною з великим вмістом виноградного цукру та ароматичних речовин. Просто беремо вижимки, додаємо трохи цукру і води, даємо вибродити два-три тижні - і в апарат разом з мякоттю. Далі перегонка на повільному вогні. Найкраще брати високоароматну сировину з високим вмістом цукру. Сорт Гібрид Білий, що вирощується в нашому регіоні десятиліттями, чудово підходить для тої справи. Я роблю дуже багато солодкого мускатного соку, а вижимки викидати шкода. Взагалі у нашому регіоні виноградарство має всі шанси стати провідною галуззю садівництва, особливо у приватному господарстві. Використовучи стійкі до хвороб та морозу сорти дають прекрасний виноград для споживання свіжим чи для соку, вина та граппи. Це дуже важливо як для економії коштів, так і убезпечитися від низькоякісного фальсифікату. Я дуже не рекомендую купляти спиртні напої, особливо дешеві та у неперевірених виробників, можна отруїтися. Проте небезпечний фальсифікат часто зустрічається і там де б не сподівався...Так що все треба робити самому.
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #20 : 10 08, 2014, 09:37* »

На сьгодні існують сотні сортів що витримують близько тридцяти морозу і більше. Тільки у мене на сьогодні таких сортів більше пятдесяти. З моіх сортів то сорок градусів морозу витримують  Valiant , DM 8521-1. Близько тридцяти пяти морозу витримують Vandal-Cliche, Fabel, Zilqa,Marguette, Frontegnak, Sabrewois, Агатам, Альфа, La Cresnt, Spartan seedless. Дуже рідко можуть несуттєво підмерзати сорти що витримують тридцять градусів морозу. З таких сортів у мене є Мускат Кондрацьког, Хрущовський,К 862,Ананасний Ранній, Canada Muskat, Buffalo,Ананасний, Платовський, Мукузані, П-26, П-33, Catawba seedless, Ізабелла, Гібрид Білий,Вікторія, Руський Конкорд, Любава ТСХА, Амурський, Mars seedless, Лівокумський Білий, Кристал, Московський Білий, Sommerset seedless, Swenson Red, KW 94-1, KW 97-2, Jodupe, Jodkrante, Leon Millot, Ізабелла Канадська, Ізабелла Рожева, Мускат Рожевий Ранній, Ізабелла Крупноплідна, Niagara seedless, Памяти Домбковской. Є в мене також інші сорти цієі групи назви яких я не знаю або не можу правильно написати. Також є в мене гупа сортів з морозостійкістю від 27 морозу до 30. В окремі роки ці сорти можуть суттєво підмерзати однак добре відновлюються.Іх я також не вкриваю і загалом задоволений. Це Русвен, Einset seedless, Reliance Pink seedless, Jupiter seedless, КишмишУнікальний, Liepajas Dzintars, Dovga, Ziravas Agraa, Geiselheim 318,  Мускат Донской, Цветочний, Цитронний Магарача, Regent, Сапераві Сєвєрний, Максі Чорний, Johanitter, Тонус, Веста, NY 65.112.1, R 65, V 68021 Кеша, Талісман, Скунгуб 6, Фіолетовий Ранній. Також в мене є група сортів з морозостійкістю 25 морозу. З них поки толку мало однак очевидно що клімат теплішає і що головне нема критичних морозів. Це Восторг, Тимур, Гарольд, Мадлен Ананасний, Русбол Мускатний, Тасон, кишмиш 342, Алладін, Галахад, Чарлі, Мускат Літній.
Записаний
Timok1970
Користувач
**

Перегляд профілю Email
« Відповідь #21 : 10 08, 2014, 09:43* »

Також близько 35 морозу витримує Тріумф 9 Потапенка.
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #22 : 10 08, 2014, 14:13* »

Все рівно яка морозостійкість винограду ,тут головне щоб виноград не пошкодили весняні заморозки,цього року  5 травня в багатьох було пошкоджено багато кущів,і що з того що виноград витримує зимові зниження до -35 ,коли весною можна втратити більшу частину урожаю.
Записаний
orestguliy
Початківець
*

Перегляд профілю Email
« Відповідь #23 : 10 08, 2014, 18:04* »

Районовані. Зимостійкі. А природа  робить  своє. Як не все пошкодив мороз  5 травня, то град 5 серпня  довершив.
Записаний
іван
Супер користувач

Перегляд профілю Email
« Відповідь #24 : 16 08, 2014, 17:29* »

Щоб захистити майбутній урожай використовуйте капронову сітку,тут є розділ на форумі,  можна купити в магазинах де продають насіння та все для саду...
Записаний
Сторінок: [1] 2   Нагору
  Друк  

Перейти в: