Кислотність грунту залежить від кількості вапна (СаСО3) в землі. Якщо вапна дуже мало, то грунт стає кислий і, відповідно, Вам буде необхідно заповнити цей дефіцит, тому що давно помічено, що на кислих грунтах гірше засвоюються поживні речовини, падає ефективність від внесення калійних і азотних добрив. Рослини погано розвиваються, голодують, знижується врожай і його якість.Провівши невеликий дослід, можна визначити кислотність грунту. Потрібно взяти 3-4 листки чорної смородини і залити склянкою окропу. Після того, як вода охолоне, листя потрібно трохи перемішати ложкою і опустити у воду грудочку землі з ділянки. Якщо вода стане червоною, значить, у вас сильнокислий грунт; якщо просто порожевіє – средньокислий; позеленіє – грунт близький до нейтрального; а якщо вода стане синя – нейтральна кислотність. Але,запам'ятайте! На різних місцях вашої ділянки ґрунт може мати різну кислотність, яка щороку змінюється. Тому одним-єдиним дослідом не можна визначити кислотність ґрунту раз і назавжди. Ну, а якщо ви уважні, то і робити нічого не потрібно, оскільки про кислотність ґрунту на ділянці вам докладно «розкажуть» оточуючі вас дикоростучі рослини, адже багато які з них є живими «індикаторами» такої кислотності. Потрібно тільки розуміти «мову» рослин.
Якщо на вашій ділянці прекрасно ростуть верес, багно, білоус,братки, вероніка польова, лохина, іван-та-мар’я, жовтець повзучий, м'ята польова, осока, папороть, пікульник, подорожник, фіалка триколірна, чорниця, хвощ польовий, щавлик малий, щавель кінський, то ґрунт на ділянці кислий.
На окультурених ділянках зі слабокислим ґрунтом люблять селитися бодяк городній, в'юнок польовий, конюшина лугова, кропива, лобода, мокриця (зірочник), м’ятлик, мати-і-мачуха, пирій повзучий, ромашка. А на ділянках з нейтральним ґрунтом добре ростуть горицвіт, буркун білий, молочай, осот городній, в'юнок польовий і т.д. Ці бур'яни не дають точних якісних показників кислотності ґрунту. Але дивлячись на них, певні висновки про кислотність ґрунту на даній ділянці зробити можна.
Народний метод визначення кислотного середовища родючого шару ґрунту ґрунтується і на тому, які культурні рослини найкраще ростуть на ділянці. Якщо у вас на межі ділянки відмінно росте ревінь, то напевно ґрунт буде мати сильнокислу реакцію. Відмінне зростання кукурудзи, картоплі, суниці свідчить про середньокисле середовища, що наближається до нейтрального. Троянди та лілії люблять проростати на ґрунтах із слабокислою реакцією до нейтральної. Нейтральні ґрунти люблять томати, кабачки, капуста, огірки. Добре на нейтральних субстратах росте виноград, хризантеми, крокуси. А ось буряк, артишоки, цибуля, петрушка або селера прекрасно себе почувають на слабколужних ґрунтах.
Автор:
http://ehow.com.ua/oselya/yak-viznachiti-kislotnist-