Клуб "Виноградарі Прикарпаття"

СВЯТО ВИНОГРАДУ ТА ВИНА 2017

26 та 27 серпня 2017 року на площі Ринок, що  у місті Івано-Франківськ відбувся 4 фестиваль “СВЯТО ВИНОГРАДУ ТА ВИНА”. 

«СВЯТО ВИНОГРАДУ ТА ВИНА» яке  вчетверте проводив Клуб «Виноградарі Прикарпаття» за підтримки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради проходив в останні серпневі вихідні на площі Ринок. Поярмаркувати, показати себе і поділитись досвідом з’їхались виноградарі і винороби з різних куточків України. У заході взяли участь 52 учасники які представляли свою продукцію виноградарства і виноробства, бджільництва , а також не залишилися поза увагою майстри народної творчості.

Невід’ємною складовою фестивалю була автентична карпатська кухня (ГО «ВКБ – Чиста флора», ПП Ю. Дорожівський) частували усіх бажаючих неповторними і смачними стравами приготовлені на відкритому вогні та у великих казанах. Учасники фестивалю пригощали гостей різними смаколиками. Два дні зі сцени лунала гарна пісня у виконанні майстрів художньої самодіяльності Прикарпаття  і юних талантів краю.

Цьогоріч виноградарі Прикарпаття не змогли в повній мірі похвалитись  своїми здобутками. Через веснянні заморозки і дощовий червень дозрівання винограду  затрималось на 2-3 тижні. І все таки було що показати. Якзавше красувався своїми гронами сонячної ягоди Богдан Стефанюк. Зор’я Несвятая, Подарок Несвятая, Рошфор, Каталонія, Галіцин і тройка Крайнова за словами Богдана Михайловича  були поза конкуренцією.

В перший день свята, після офіційного відкриття, на сцені проходила дегустація винограду яку проводив заступник голови клубу Юрій Корнійчук.

У номінації найважче гроно переміг Іван Фуркал  голова клубу виноградарів і виноробів Буковини – сорт Аркадія 2200 г.

У номінації найкрасивіше гроно, методом народного оцінювання, перемогу здобув Богдан Павлій голова  Братства галицьких виноградарів г.ф. Ефіоп.

У номінації найсмачніше гроно дегустаційна комісія віддала перевагу г.ф. Ефіоп виноградар Богдан Павлій.

Того ж дня в приміщенні торгово-інвестиційного центру проходила дегустація аматорських вин у номінаціях сухі і напівсолодкі вина. Кожен бажаючий з гостей свята і учасників міг дати своє вино на дегустацію. Серед дегустаторів були дипломовані винороби клубу ВП, відомі винороби України, які займали призові місця на всеукраїнських конкурсах та професійні сомельє.

Підрахункова комісія обробила дані та визначила переможців.

У номінації сухі вина.

3-місце Михайло Балан “Сандра” 2013р. Червоне.

2-місце Ігор Штундер “Кардинал Молдова” 2016р. Червоне.

1-місце Ігор Мельниченко “Рубін” 2016. червоне.

У номінації напівсолодкі вина.

3-місце Василь Богровецький “Легенда Раківця” 2016 р. Червоне.

2-місце Олександр Лебідь “Чорний принц” 2016р. Червоне.

1-місце Ігор Мельниченко “Мускат” 2016 р. Червоне.

Під кінець дня, у тому ж залі, пройшла робоча конференція на якій виступив і поділився своїми враженнями завідувач науково-дослідної лабораторії садівництва та виноградарства Петро Мазур м. Київ. Про поїздку по виноградниках України розповіла Людмила Вараниця м. Хмельницьк. Від Тернопільських виноградарів виступав Іван Гута який заклав молодий виноградних із технічних сортів на тисячу саджанців. Всі присутні мали можливість подискутувати і обговорити нагальні питання  виноградарства і виноробства. Були окреслені плани майбутньої співпраці.

Недільний ранок розпочався новими зустрічами, дегустаціями біля палаток виноробів і виноградарів. Бажаючі скуштувавши ягоди чи вино, не стримувались, щоб не придбати саджанець даного сорту та купити додому пляшечку вина і кілограм чи два винограду. Свою продукцію  виноробства і бджілництва виставили члени клубу Василь Богровецкий, Олександр Лебідь і Роман Оленчак. Гарні саджанці винограду та інших рослин пропонували краянам Юрій Корнійчук і Богдан Гаморак. Кожен відвідувач та випадковий перехожий знаходив для себе щось корисне, цікаве, повчальне.

Нікого не залишило байдужим проведенням майстер-класу із виготовлення вина на сцені. Дипломовані винороби клубу на чолі із Михайлом Лучином наглядно продемонстрували процес виготовлення вина . Поділились власними секретами  та досвідом з початківцями цієї справи. Майстер-клас  доступно і професійно коментував  Василь Коробко.

Через деякий час біля сцени було знову велелюдно. На цей раз проходив конкурс на тему виноградарства який проводив Богдан Гаморак і Ярослав Гелей. За правильно вгадане запитання можна було отримати корзинку з виноградом. А на супер приз – навіть пляшку вина, правда запитання були важчі і  потрібно було на сцені заспівати пісню про вино, поділитись враженнями і побажаннями.

«СВЯТО ВИНОГРАДУ ТА ВИНА» – закінчилося, залишивши надовго приємні спогади.

А ми, виноградарі Прикарпатського краю, щиро вдячні нашим спонсорам, та усім, хто допомагав і сприяв нам у проведенні свята

 

До нових зустрічей на гостинній Прикарпатській землі!

 

 

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *