Клуб "Виноградарі Прикарпаття"

СВЯТО ВИНОГРАДУ 2010

29 серпня 2010 року в парку культури і відпочинку ім. Тараса Шевченка у рамках проведення “Свята хліба” відбулось дійство “СВЯТО ВИНОГРАДУ”

Всі бажаючі мали змогу детальніше ознайомитись з клубом “Виноградарі Прикарпаття”, вступити до клубу, оцінити виноград вирощений на власних ділянках наших краян, отримати відповіді на запитання.
Члени клубу із задоволенням представляли власний виноград на огпяд Прикарпатців. На номінацію “Кращий виноград Прикарпаття 2010” претендувало 15 районованих сортів: Гарольд, Агат Донський, Тимур, Аркадія, Ізабелла рожева, Голубок, 342 безнасінневий (Кишмиш), Кишмиш Запоріжський, Восторг білий, Вікторія, Плевен (Августін), Рожевий ранній, Тип століття, Мускат Донський, Восторг чорний, чим дуже здивували краян. Адже нелегко повірити в те, що такий великий, гарний та смачний виноград не купований на базарі і не привезений з Криму, Одеси, Закарпаття чи закордонний, а вирощений на власних ділянках членів клубу “Виноградарі Прикарпаття”. Деякі екземпляри таки дійсно заслуговували на захоплюючі погляди – грона сортів “Аркадія” та “Агат Донський” важили 1кг 200гр при розмірі грона 38х24см, розмір ягоди – 2,2х1,8см; гроно сорту “Восторг чорний” – 750 грам; “Тип століття” – 500 грам; Восторг білий, Плевен (Августін), Кишмиш Запоріжський, Тимур, Мускат Донський – 400 грам; Гарольд, Вікторія – 350 та 300 грам відповідно; Рожевий ранній, Ізабелла рожева, 342 безнасінневий (Кишмиш), Голубок – 250 – 150 грам. Незважаючи на всі цьогорічні погодні умови (зимові морози до 32 градусів, весняні та літні проливні грози в період цвітіння) вдалось досягнути досить пристойних результатів.

Вибирати кращий сорт винограду серед такого розмаїття – справа не з легких. Кожен сорт має свій неповторний колір, розмір і смак. Наші земляки із задоволення смакували представлені сорти і залишали свої голоси за вподобаний виноград. За результатами голосування визначили, що прикарпатцям цього року до вподоби сорт винограду “Гарольд”, вирощений головою клубу Дмитром Семенів, що набрав 38 голосів з 240.

КРАЩИЙ ВИНОГРАД ПРИКАРПАТТЯ 2010 – ГАРОЛЬД

Голова та правління клубу висловлює щиру вдячність всім хто долучився до створення та організації свята, всім хто був присутній на святі. Особливу подяку хочемо висловити виноградарям які не пошкодували і представили грона винограду вирощені власними силами, а саме: Семенів Д.В., Лучину М.Ю., Городецькому С.М., Слубському В.М.

 

 

Leave a Comment

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *